ArtykułyWydarzenia

Akademia Magazynu Akwarium – Animals’ Days, Nadarzyn 2020

Wydarzenia akwarystyczne

Na ponad pięciuset metrach kwadratowych zostanie zaaranżowana bogata wystawa akwarystyczno-terrarystyczna, której, co już się stało tradycją Akademii Magazynu Akwarium, dwa skrzydła – świat ryb i bezkręgowców wodnych oraz świat kręgowców i bezkręgowców lądowych – będą się wzajem przenikać i uzupełniać. Wszystko to znajdzie się w zielonej otulinie tropikalnych roślin owadożernych, storczyków i pnączy, przybierając kształt tętniącej życiem, prawdziwie bujnej i kolorowej enklawy. Akademia Magazynu Akwarium – jak co roku – z daleka będzie zatem przyciągać wzrok odwiedzających i działać, niczym magnes, na wszystkich, dorosłych i dzieci, wstępujących w progi hali targowej.

Szerokie spektrum zbiorników i terrariów, w których zaprezentowane zostaną ryby i bezkręgowce wodne oraz zwierzęta lądowe z różnych środowisk i szerokości geograficznych, sprawi, że każdy odwiedzający akademię znajdzie w niej coś zaskakującego i inspirującego.

Nowością będzie zapewne większy udział zbiorników morskich oraz to, że pokazane zostaną gatunki rodzime w odpowiednio zaaranżowanych zbiornikach symulujących środowisko nizinnej rzeki i pomorskiego jeziora, a także karpie koi w specjalnym basenie o średnicy 3 metrów.

A już zupełnym novum stanie się strefa dziecka, czyli interaktywne pokazy, warsztaty i praktyczne zajęcia organizowane w ramach Akademii Magazynu Akwarium – Junior.

Co konkretnie zaproponujemy w strefie AmA – Junior, aktywnej przez całą sobotę i niedzielę?

  • wspólne rysowanie, wycinanie i klejenie ryb z papieru/tektury i umieszczanie ich w „miniakwariach na sucho” (dla młodszych dzieci)
  • warsztaty i naukę aranżowania różnych typów akwariów (biotopowe, naturalne i dekoracyjne) (dla starszych dzieci i młodzieży)
  • warsztaty Gel Formula
  • pogadanki na temat tego, co ryby jedzą w naturze, a czym i jak je karmić w akwarium
  • warsztaty z zakładania terrarium dla owadów, ślimaków i małych jaszczurek
  • loterię fantową i koło fortuny
  • konkursy wiedzy z nagrodami

Warsztaty, prelekcje i pokazy będą miały w tej edycji AmA charakter przede wszystkim pokazów na żywo, a dotyczyć będą aranżowania różnych typów akwariów i terrariów. Wśród ekspertów AmA znajdą się m.in.: Paweł Mielniczek (aquascaping), Paweł Iglewski (terrascaping) czy Kamil Hazy (akwaria biotopowe).

Wśród uczestników wystawy AmA znajdą się oczywiście stowarzyszenia i fora akwarystyczne – np. Akwariusze, Akwariumonline, Wawarium.pl, Łódzkie Stowarzyszenie Akwarystów i Terrarystów, Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, Biotope Team Poland, Polski Klub Miłośników Dyskowców, Klub Miłośników Tanganiki, Akwarystyka Team Poland, Cherax Team Poland, Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów, instytucje oświatowo-dydaktyczne (np. CEEiRJ w Szczecinku i Muzeum Przyrody w Drozdowie) i placówki komercyjne (np. Oceanika z Kompleksu Świętokrzyska Polana), a także doświadczeni hodowcy, importerzy rzadkich gatunków ryb i pełni inwencji pasjonaci.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button