Artykuły

Akwarium morskie – marzenie, pasja, filozofia życia

Akwarystyka morska

Artur Tokajuk: Akwarium morskie – marzenie, pasja, filozofia życia

Przygoda z akwarystyką morską rozpoczęła się u mnie kilka dobrych lat temu. Pewnego razu przyśniło mi się, że posiadam w domu akwarium morskie. Rano wiedziałem już, że chcę, aby ten sen stał się rzeczywistością.

Po początkowym wybuchu entuzjazmu, przyszedł moment zwątpienia – w końcu to ogrom pracy, a także kosztów. Z jakiegoś jednak powodu byłem pełen wiary, że uda mi się, więc systematycznie dążyłem do zrealizowania celu. I w ten oto sposób trafiłem na forum Nano-Reef, na którym spędzałem całe dnie, coraz bardziej wsiąkając w ten świat. Poznałem tam akwarystów morskich, od których wiele się nauczyłem i z pewnością niemało im zawdzięczam w drodze po marzenia. W międzyczasie kompletowałem sprzęt, a także podjąłem pracę w Aquaelu, aby dokształcić się i rozwinąć w interesującej mnie tematyce. Dodatkowo przeglądałem niezliczoną liczbę filmów, forów internetowych, zdjęć czy artykułów, chłonąc wszystko jak gąbka.

Po około roku dotarłem do kresu drogi teoretycznej i… założyłem swój pierwszy zbiornik. Trudno opisać towarzyszącą temu radość, ale samo osiągnięcie celu nie było końcem, a dopiero początkiem – podziwianie wspaniałych akwariów innych osób całkowicie rozbudziło tę część mnie, która marzyła dalej – „może kiedyś również moje akwarium będzie wzbudzało zachwyt”. Pisząc to teraz, z perspektywy czasu, po zajęciu w zeszłym roku I miejsca w konkursie na najładniejszy zbiornik według użytkowników forum Nano-Reef, chciałbym przekazać Czytelnikom Magazynu Akwarium, aby nie bali się spełniania swoich marzeń.  

CAŁY ARTYKUŁ W PLIKU PDF LUB W NUMERZE MAGAZYNU AKWARIUM

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button