ArtykułyWydarzenia

BAC 2021 pod patronatem mA

Wydarzenia

Biotope Aquarium Contest 2021 – powrót do natury!

Biotope Aquarium Contest 2021

Ogłaszamy drugą edycję Biotope Aquarium Contest (BAC 2021), który jest organizowany przez Biotope Aquarium Project (BAP) – pierwszą międzynarodową platformą multimedialną poświęconą badaniom środowiska wodnego, nowym odkryciom, biologii gatunków żyjących w wodzie, zakładaniu akwariów biotopowych, udostępnianiu danych biotopowych, ochronie słodkowodnych ekosystemów, bioróżnorodności i edukacji.

BAC to najlepszy sposób, by połączyć akwarystów i naukowców w dążeniu do dokumentowania i monitorowania środowisk wodnych, gatunków je zasiedlających, jakości wody i obcych gatunków inwazyjnych, które powodują szkody dla gatunków rodzimych, całych ekosystemów, a nawet ludzi. Świadomość ludzka i czynne zaangażowanie akwarystów odgrywają istotną rolę w przyczynianiu się do pomyślnej realizacji „mapowania biotopowego” na świecie.

Kategorie BAC – podlegające ocenie przez czołowych ekspertów wyspecjalizowanych w konkretnym regionie – zostały ustalone na podstawie definicji regionów geograficznych ONZ i zestawione przez ekspertów BAP z głównymi zlewiskami: Ameryka Północna; Ameryka Środkowa i Karaiby; Ameryka Południowa; Europa; Afryka; Azja Środkowa, Azja Zachodnia i Azja Południowa; Azja Wschodnia; Azja Południowo-Wschodnia i Oceania.

Eksperci BAP są profesjonalistami, którzy odwiedzili wymienione biotopy, zbierali materiały i badali lokalne ekosystemy, posiadają zatem kompetencje do oceniania poprawności dokonanych przez uczestników badań i końcowego ich „produktu” – będącego sztucznym odtworzeniem długotrwałego ekosystemu, który nazywamy „akwarium biotopowym”.

Magazyn Akwarium z radością informuje o nawiązaniu współpracy z BAP przy organizacji drugiej edycji Biotope Aquarium Contest – BAC 2021!

Zapraszamy zatem wszystkich akwarystów, którzy podzielają wartości etyczne prezentowane przez organizatorów, którym bliska jest ich idea i chcą się sprawdzić w aranżowaniu zbiorników biotopowych, do wzięcia udziału w BAC 2021, a tym samym zaprezentowania efektów swojej pracy na niwie społeczności biotopowej z całego świata!

Uczestnicy BAC 2021 są zaproszeni do wstępnej rejestracji tutaj
➡️ https://biotopeaquariumproject.com/biotope-aquarium-contest

Aby uzyskać więcej informacji na temat BAC 2021, zapraszamy do odwiedzenia
➡️ https://biotopeaquariumproject.com/biotope-aquarium-contest/

W celu otrzymywania powiadomień o działalności BAC 2021, nagrodach i członkach jury, prosimy o zasubskrybowanie Newslettera BAP
➡️ https://biotopeaquariumproject.com/biotope-aquarium-contest/

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button