Artykuły

Fachowcy od aquascapingu

Aquascaping profesjonalny

Adam Golik: Fachowcy od aquascapingu

| Aquascaping profesjonalny |

Chyba tylko najstarsi górale pamiętają czasy, gdy akwarium w słoiku było szczytem marzeń niejednego autentycznego pasjonata, a już ziszczeniem  prawdziwie wielkich pragnień okazywał się sześcienny zbiornik szklany zamknięty w metalowych ramach i uszczelniany kitem. Potem, kiedy przebojem do mieszkań i domów wdarły się akwaria klejone silikonem, nasz świat zaczął się zmieniać w lawinowym tempie.

Obecnie szybko przybywa zarówno pasjonatów, jak i osób, którym wydaje się, że akwarium to tylko kolejny przedmiot w domu. I choć jeszcze dziś można stworzyć zbiornik „retro”, to przecież większość z nas wybiera akwarium nowoczesne, zgodne z najnowszymi trendami na przykład aquascapingu. O takim zbiorniku, wykonanym z materiałów najwyższej jakości i wspartym na technice i sprzęcie z drugiej dekady XXI wieku, niektórzy mogą tylko śnić.

Przecież większość przysłowiowych Kowalskich, czytając ten artykuł, pomyśli, że mam „nierówno pod sufitem”, ale to już inna historia, aczkolwiek, rozumiejąc przeciętnego zjadacza chleba, może uznałbym, że ma on trochę racji… Chodzi wszak o to, że liczba osób, którzy uważają że akwarium powinno być niemal za darmo, jest wielokrotnie wyższa, niż tych, którzy do akwarystyki i opieki nad  zbiornikiem podchodzą bardziej poważnie. Taka jest w naszych realiach socjologiczna definicja prawdy.

Cały artykuł w pliku PDF lub w numerze Magazynu Akwarium

Może Cię również zainteresować…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button