ArtykułyWydarzenia

III Wystawa Akwarystyczno-Terrarystyczna

Wydarzenia akwarystyczne

W dniach 14–16 czerwca w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach (woj. świętokrzyskie) odbyła się III Wystawa Akwarystyczno-Terrarystyczna. To nowa odsłona znanej już wystawy Akwaryści Akwarystom. W tegorocznej edycji ekspozycja została poszerzona o pajęczaki, gady i zapierające dech w piersiach paludaria. Przez trzy dni mogliśmy zaczerpnąć fachowej porady czy zakupić produkty naszych partnerów, których używamy na co dzień w Oceanice. Niezmiennie towarzyszyli nam przedstawiciele marek: Fluval, Tropical, Juwel, Maxspect, Zoolek, Zooantus czy Terradise. Imprezę objął patronatem medialnym Magazyn Akwarium.

Przede wszystkim jednak podziwiać można było stoiska zaaranżowane przez pasjonatów z całej Polski. Ci ostatni byli poddawani ocenie przez naszych zwiedzających, którzy głosując, wybrali laureatów w trzech kategoriach. Jako Najciekawszy Okaz zwyciężył Albert – pyton tygrysi albinos, jako Najciekawsza Ryba wygrały dwa błazenki prezentowane przez naszego partnera Maxspect Frey, natomiast w kategorii Najatrakcyjniejsze Stanowisko Wystawowe konkurencję zdeklasował duet tata-córka Sulawesi.

Goście, którzy bardzo licznie nas odwiedzili, z zapartym tchem przechadzali się po sali wystawowej, twierdząc zgodnie, że większość gatunków mieli okazję ujrzeć po raz pierwszy w życiu. Przez dwa dni mogliśmy dodatkowo wysłuchać interesujących prelekcji: dr Paweł Czapczyk z Magazynu Akwarium zaprezentował tematy: Zabójcze żaby w terrarium tropikalnym i Piranie – ryby dla każdego?, natomiast Jacek Ambrożkiewicz z Gupikowej Laguny – Złoty środek na choroby ryb. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszył się zwycięski pyton, w którego towarzystwie można było się sfotografować.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom za współpracę przy wydarzeniu, a wszystkich już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy.

Tekst Marlena Brzyśkiewicz, specjalista ds. marketingu, Kompleks Świętokrzyska Polana

fot. Andrzej Kociołkowski, Paweł Czapczyk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button