ArtykułyWydarzenia

III Wystawa Akwarystyczno-Terrarystyczna

Wydarzenia akwarystyczne

W dniach 14–16 czerwca w Kompleksie Świętokrzyska Polana w Chrustach (woj. świętokrzyskie) odbyła się III Wystawa Akwarystyczno-Terrarystyczna. To nowa odsłona znanej już wystawy Akwaryści Akwarystom. W tegorocznej edycji ekspozycja została poszerzona o pajęczaki, gady i zapierające dech w piersiach paludaria. Przez trzy dni mogliśmy zaczerpnąć fachowej porady czy zakupić produkty naszych partnerów, których używamy na co dzień w Oceanice. Niezmiennie towarzyszyli nam przedstawiciele marek: Fluval, Tropical, Juwel, Maxspect, Zoolek, Zooantus czy Terradise. Imprezę objął patronatem medialnym Magazyn Akwarium.

Przede wszystkim jednak podziwiać można było stoiska zaaranżowane przez pasjonatów z całej Polski. Ci ostatni byli poddawani ocenie przez naszych zwiedzających, którzy głosując, wybrali laureatów w trzech kategoriach. Jako Najciekawszy Okaz zwyciężył Albert – pyton tygrysi albinos, jako Najciekawsza Ryba wygrały dwa błazenki prezentowane przez naszego partnera Maxspect Frey, natomiast w kategorii Najatrakcyjniejsze Stanowisko Wystawowe konkurencję zdeklasował duet tata-córka Sulawesi.

Goście, którzy bardzo licznie nas odwiedzili, z zapartym tchem przechadzali się po sali wystawowej, twierdząc zgodnie, że większość gatunków mieli okazję ujrzeć po raz pierwszy w życiu. Przez dwa dni mogliśmy dodatkowo wysłuchać interesujących prelekcji: dr Paweł Czapczyk z Magazynu Akwarium zaprezentował tematy: Zabójcze żaby w terrarium tropikalnym i Piranie – ryby dla każdego?, natomiast Jacek Ambrożkiewicz z Gupikowej Laguny – Złoty środek na choroby ryb. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszył się zwycięski pyton, w którego towarzystwie można było się sfotografować.

Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i partnerom za współpracę przy wydarzeniu, a wszystkich już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy.

Tekst Marlena Brzyśkiewicz, specjalista ds. marketingu, Kompleks Świętokrzyska Polana

fot. Andrzej Kociołkowski, Paweł Czapczyk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button