Artykuły
-
Co jedzą ryby? Biologia rybiego pokarmu
Michalina Pączkowska: Co jedzą ryby? Biologia rybiego pokarmuOchotka, dafnia, wodzień, artemia – to słowa znane każdemu akwaryście. Można je odmieniać…
Czytaj dalej » -
Wpływ pór roku na życie karpi koi
Przemysław Siejak: Wpływ pór roku na życie karpi koiZacytuję fragment z popularnego ostatnio serialu: „Polska jest piękna. Od czerwca do…
Czytaj dalej » -
Pielęgniczka Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi) – chów i rozród krok po kroku
Hubert Zientek: Pielęgniczka Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi) – chów i rozród krok po krokuPielęgniczka Ramireza, zwana również wenezuelską lub motylową (ang.…
Czytaj dalej » -
Santiago de Chile, Vina del Mar
Podczas mojej podróży do Chile postanowiłem odwiedzić Aquarium w Santiago, zwłaszcza że w internecie znalazłem informację, że eksponują tam gatunki…
Czytaj dalej » -
Rio de Janeiro
Krzysztof Pająk: Rio de JaneiroW trakcie moich podróży zawsze staram się odwiedzić oceanaria czy jakiekolwiek miejsca związane z akwarystyką. Hobby,…
Czytaj dalej » -
Pierwsze kłopoty w akwarystycznym raju
Agata Sierota: Pierwsze kłopoty w akwarystycznym rajuNigdy bym nie pomyślała, że urodzinowy prezent od mojego partnera – 54-litrowe akwarium słodkowodne…
Czytaj dalej » -
Karmienie karpi koi
Przemysław Siejak: Karmienie karpi koiDobrze zbilansowana dieta jest niezbędna, by utrzymać ryby w odpowiednim zdrowiu przez okrągły rok. Należy cały…
Czytaj dalej » -
Muszlowce „ocellatus”, czyli wielka trójka agresorów
Hubert Zientek, Lechosław Łątka: Muszlowce „ocellatus”, czyli wielka trójka agresorówTytułowa grupa „ocellatus” obejmuje cztery obligatoryjne gatunki muszlowców: Lamprologus meleagris (tzw.…
Czytaj dalej » -
Ryby Narwi w akwarium zimnowodny
Adam Karwowski: Ryby Narwi w akwarium zimnowodnymNa stałej wystawie akwarystycznej Podwodny Świat Pięciu Kontynentów prezentowanej w Muzeum Przyrody – Dworze…
Czytaj dalej » -
Z życia rafy
Tekst i zdjęcia Dariusz Procyk Czapeczka, ostry profil, wydatny nos, przenikliwe spojrzenie i życie na Calypso. Niekończące się problemy z eksperymentalnym…
Czytaj dalej »