Artykuły

Mieczyki zielone w akwarium środowiskowym

Akwarium biotopowe

Iwona Pierzchała: Mieczyki zielone w akwarium środowiskowym

Akwarystyka towarzyszy mi od dzieciństwa. W domu rodzinnym tata miał akwarium, które stało na poczesnym miejscu. Również w moim mieszkaniu nie mogło zabraknąć zbiornika z podwodnym światem.

Moje pierwsze akwarium miało 112 litrów i oczywiście popełniłam tysiąc błędów, walcząc z wszelakimi glonami, źle dobraną obsadą ze wszystkich kontynentów czy słabo rosnącymi roślinami. W końcu, zniechęcona niepowodzeniem, postanowiłam zacząć swoją akwarystyczną przygodę od nowa….

Czytałam książki o tematyce akwarystycznej, znacznie później zaczęłam też przeglądać przepastne zasoby internetu i czerpać z niego całymi garściami, by w końcu  założyć akwarium, które stoi do dzisiaj.

Zupełnie przez przypadek trafiły do mnie ryby z gatunku Xiphophorus helleri. Zainteresowałam się ich środowiskiem naturalnym i postanowiłam je u siebie odwzorować. Mieczyki zielone to, moim zdaniem, jedna z najciekawszych ryb, zamieszkująca tereny południowego Meksyku, Hondurasu i Gwatemali. Ja postanowiłam poznać bliżej mieczyki z populacji zasiedlającej Gwatemalę.

Cały artykuł w pliku PDF lub w numerze Magazynu Akwarium

Może Cię również zainteresować…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button