ArtykułyWydarzenia

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu pod patronatem medialnym Magazynu Akwarium

Partnerzy Magazynu Akwarium

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Z radością ogłaszamy, że Magazyn Akwarium podjął współpracę z Ogrodem Zoobotanicznym w Toruniuu, obejmując tę wartą odwiedzenia placówkę patronatem medialnym

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to najmniejsza tego typu placówka w Polsce, z bogatą ponad 200-letnią historią. Jest również jedynym ogrodem, który ma charakter zoologiczny i botaniczny, co czyni to miejsce niepowtarzalnym. Położony w samym centrum Torunia, jest dostępnym przez cały rok rekreacyjnym, wypoczynkowym i służącym edukacji miejscem. W Ogrodzie można zobaczyć około 100 gatunków zwierząt, z których wiele jest zagrożonych wyginięciem, np. takiny miszmi, szpaki balijskie czy pandy małe. Dużą atrakcję Ogrodu stanowi część botaniczna ze starym drzewostanem, licznymi pomnikami przyrody, krzewami i bylinami zdobiącymi Ogród o każdej porze roku.

Wyjątkowym miejscem naszej placówki jest minifolwark. Można tu pogłaskać i nakarmić kozy, owce oraz osiołki i jednocześnie przełamać barierę lęku przed zwierzętami. 
Przez cały rok funkcjonuje u nas atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych.
Ogród Zoobotaniczny jest także miejscem prowadzącym wielopłaszczyznową działalność na rzecz ochrony przyrody, która realizowana jest poprzez zajęcia edukacyjne, imprezy tematyczne czy wystawy w Galerii Sztuki Przyrodniczej. Proponowane przez naszą placówkę warsztaty edukacyjne oparte są na bezpośrednim kontakcie z przyrodą i bogatej kolekcji eksponatów dydaktycznych oraz umożliwiają poznawanie różnorodności świata przyrodniczego w skali mikro. Swoją tematyką dostosowane są do różnych grup wiekowych, w tym także osób niepełnosprawnych.

Fot. Archiwum Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu i Paweł Czapczyk.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button