ArtykułyWydarzenia

Opowieści fotografa przyrody, czyli spotkania z Pawłem Czapczykiem

Wydarzenia

Od 16 do 21 kwietnia bieżącego roku Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI w Białymstoku gościło redaktora naczelnego Magazynu Akwarium. Podczas blisko tygodniowego pobytu Paweł Czapczyk spotykał się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, podopiecznymi trzech Ośrodków Dziennego Pobytu i Szkoły Przysposabiającej do Pracy prowadzonych przez Stowarzyszenie AKTYWNI. W czasie tych spotkań opowiadał o swoich doświadczeniach w fotografowaniu przyrody, prezentując liczne zdjęcia fauny i flory.

Była to już druga wizyta u AKTYWNYCH i tym razem we wszystkich placówkach witano gościa jak starego, dobrego znajomego, a nawet przyjaciela. Podopieczni, młodzież i pracownicy za każdym razem aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Prezentacja przygotowana przez gościa i jego ciekawe opowieści zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy żywiołowo, a wręcz entuzjastycznie reagowali na kolejne slajdy! Zadawali pytania, komentowali fotografie. To było dla nich duże przeżycie. Nie kryli radości i wdzięczności za poświęcony czas, piękne fotografie, ciekawe opowieści i zabawne anegdoty. Najbardziej aktywni otrzymali egzemplarze aktualnego numeru Magazynu Akwarium, przekazane nieodpłatnie przez wydawcę.

W oczekiwaniu na następne spotkania, gorąco dziękujemy za kolejną porcję wiedzy przyrodniczej przekazanej w przystępny i jednocześnie zajmujący sposób.

tekst Ludmiła Bogalska
prezes Stowarzyszenia AKTYWNI
zdjęcia Patryk Pośpiech

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button