ArtykułyWydarzenia

Opowieści fotografa przyrody, czyli spotkania z Pawłem Czapczykiem

Wydarzenia

Od 16 do 21 kwietnia bieżącego roku Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI w Białymstoku gościło redaktora naczelnego Magazynu Akwarium. Podczas blisko tygodniowego pobytu Paweł Czapczyk spotykał się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, podopiecznymi trzech Ośrodków Dziennego Pobytu i Szkoły Przysposabiającej do Pracy prowadzonych przez Stowarzyszenie AKTYWNI. W czasie tych spotkań opowiadał o swoich doświadczeniach w fotografowaniu przyrody, prezentując liczne zdjęcia fauny i flory.

Była to już druga wizyta u AKTYWNYCH i tym razem we wszystkich placówkach witano gościa jak starego, dobrego znajomego, a nawet przyjaciela. Podopieczni, młodzież i pracownicy za każdym razem aktywnie uczestniczyli w spotkaniach. Prezentacja przygotowana przez gościa i jego ciekawe opowieści zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy żywiołowo, a wręcz entuzjastycznie reagowali na kolejne slajdy! Zadawali pytania, komentowali fotografie. To było dla nich duże przeżycie. Nie kryli radości i wdzięczności za poświęcony czas, piękne fotografie, ciekawe opowieści i zabawne anegdoty. Najbardziej aktywni otrzymali egzemplarze aktualnego numeru Magazynu Akwarium, przekazane nieodpłatnie przez wydawcę.

W oczekiwaniu na następne spotkania, gorąco dziękujemy za kolejną porcję wiedzy przyrodniczej przekazanej w przystępny i jednocześnie zajmujący sposób.

tekst Ludmiła Bogalska
prezes Stowarzyszenia AKTYWNI
zdjęcia Patryk Pośpiech

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button