Artykuły

Paludaria i terraria tropikalne

Terrascaping

Marcin Zając: Paludaria i terraria tropikalne

Jak czytelnicy Magazynu Akwarium dobrze wiedzą – na co dzień zajmuję się aquascapingiem. Tym razem na łamach dwumiesięcznika pragnę jednak przedstawić swoje paludaria i terraria, przy których zakładaniu i aranżacji również się spełniam. Jako osoba, dla której wzorem do naśladowania jest natura, staram się bowiem realizować na różnych płaszczyznach związanych właśnie ze środowiskiem naturalnym.

Chciałbym zaprezentować swoje projekty paludariów oraz terrariów tropikalnych, które w naszym kraju jeszcze raczkują, ale myślę, że powoli zdobędą uznanie i dla wielu osób staną się prawdziwą  pasją. Terrarium

Krajobrazy, które sobie najbardziej upodobałem, to deszczowe lasy tropikalne spowite mgłą, z dziką i bujną roślinnością a zarazem mroczną atmosferą i trudno dostępną.

W terrariach staram się odwzorować naturalne środowisko wraz z doborem roślin stref tropikalnych z zachowaniem wysokiej wilgotności, temperatury i systemem zraszania. Mam nadzieję, że moje prace przybliżą szerszemu gronu chęć posiadania własnego kawałka lasu tropikalnego i zaprowadzą do pięknej sztuki emersyjnej hodowli roślin.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button