ArtykułyWydarzenia

Polish Aquascaping Contest 2018

WYDARZENIA

Polish Aquascaping Contest 2018

Konkursy akwarystyczne

W dniach 13–14 października na Stadionie Wrocław, w zabudowanej jego części, na najwyższej kondygnacji budowli, zorganizowano drugą edycję Polish Aquascaping Contest. To konkurs stricte aquascapingowy, promujący tzw. akwarystykę naturalną, nastawioną na estetykę w każdym calu i ocierający się nierzadko o działanie bliskie sztuce.

W zawodach PAC 2018 wzięło udział 21 uczestników, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Marcina Wnuka z peHa:68 (głównego organizatora konkursu). Natomiast partnerem strategicznym całego przedsięwzięcia była firma Oase, znany producent markowego sprzętu akwarystycznego.

Każdy z uczestników korzystał z akwarium o wymiarach 60 x 30 x 35 cm, oświetlenia ledowego i filtra kubełkowego. Zawodnicy mogli zarówno przywieźć aranżacje przygotowane przez siebie wcześniej, jak i przystąpić do działań dopiero na miejscu.

W skład jury weszli: Adam Golik, Adam Paszczela i Norbert Sabat.

Sześć pierwszych miejsc zajęli odpowiednio: Marcin Zając, Grzegorz Grzegorowski, Marek Kowalczyk, Piotr Dymowski, Konrad Szumilas i Michał Jaskowiak.

Reasumując, trzeba przyznać, że konkurs stał na wyższym poziomie niż w roku ubiegłym i kilka czy kilkanaście aranżacji z pewnością mogło wywrzeć niezapomniane wrażenie na publiczności zwiedzającej. Dodajmy, że Magazyn Akwarium objął imprezę swym patronatem.

Tekst redakcja mA, fot. Paweł Czapczyk

Zamawiam prenumeratę      Zamawiam ten numer     Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 6/2018 (172).
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button