Akwarium

Akwarium nr 1-2/2014 (157)

Akwarium dwumiesięcznik

Akwarium dwumiesięcznik – małe Akwarium

Szanowni Czytelnicy!

Nasze małe pismo wchodzi w kolejny rok swojego odnowionego istnienia. To już 16. numer wydany przez wydawnictwo Pet Publications. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ nasz dwumiesięcznik ciągle znajduje Czytelników.

Nie będę jednak ukrywać, że szukam nowych pomysłów dla tego pisma. W zamierzeniu miało być poradnikiem dla hodowców i o hodowcach. Mam jednak wrażenie, że zboczyło nieco z tej drogi. Chciałabym, aby w każdym wydaniu znalazły się w nim artykuły praktyczne zawierające opisy hodowli i rozmnożeń konkretnych gatunków. Stąd moje poszukiwania autorów, którzy znają dylematy hodowlane od podszewki, z autopsji. Bardzo zachęcam do opisywania własnych doświadczeń. Tu umiejętności redagowania tekstów mają drugorzędne znaczenie. To niewielkie pismo nie potrzebuje też tekstów długich z opisami pochodzenia większych grup rodzajowych. Potrzebne są nam artykuły odnoszące się do konkretnego gatunku czy problemu.

Chciałabym również, aby pismo charakteryzowała różnorodność. Stąd w bieżącym wydaniu znajdziecie nie tylko opracowanie o rybach krajowych, ale także na temat krewetek, chorób ryb, kwarantanny związanej z zarybianiem oczka ogrodowego, przegląd sposobów czyszczenia szyb akwariowych oraz encyklopedyczny artykuł o roślinie.

Zapraszam do współpracy.

I do lektury, oczywiście.

Hania Stepnowska
p.o. Redaktora Naczelnego


SPIS TREŚCI

Paweł Zarzyński
Drobne ryby krajowe w akwarium, cz. 2

Czyszczenie szyb

Paweł Szewczak
Macrobrachium sp.: od krasnoludka do giganta

Choroby ryb: Zapalenie przewodu pokarmowego

Joanna Kamińska
Zanim zarybisz swoje oczko: Kwarantanna

Przemek Leśniak
Cuphea anagalloidea – łodygowa ślicznotka

Chcę zamówić tą publikację w pliku PDF

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button