Historia

Magazyn Akwarium 2001 – pierwszy numer

Historia akwarystyki

Drodzy czytelnicy,

nieuniknionym etapem każdej pasji jest chęć dzielenia się, zarażania nią innych. Podobnie jest z akwarystyką – moją największą życiową pasją, którą chciałbym dzielić z Państwem.

Gdyby rok temu ktoś wywróżył mi, że wkrótce zaangażuję się w tworzenie pisma akwarystycznego – nie uwierzyłbym. Życie lubi jednak przyspieszać bieg wydarzeń. Oto dziś piszę te słowa jako redaktor naczelny nowego miesięcznika , który sam powołałem do życia.

“Magazyn Akwarium” to pismo skierowane przede wszystkim do hobbystów, początkujących i średnio zaawansowanych, oraz do osób, które nie mają jeszcze akwarium, ale zastanawiają się nad jego założeniem. Głównym celem, jaki postawiłem przed sobą i członkami redakcji, jest popularyzacja akwarystyki, aby nawet ktoś o niewielkiej wiedzy akwarystycznej zainteresował się tą dziedziną na poważnie.

W nadtytule “Magazynu Akwarium” nieprzypadkowo znalazły się słowa: porady, praktyka, hobby. To nasze motto. Dużą część .Magazynu Akwarium” zajmują artykuły podające gotowe rozwiązania najbardziej typowych problemów. Akwaryści bardziej doświadczeni , pragnący poszerzyć swoją wiedzę, także znajdą tu coś dla siebie. Polecamy rubryki o akwarium morskim, opisy ryb w ich warunkach naturalnych, a także tłumaczenia artykułów znanych autorów zagranicznych.

Pismo przygotowywane jest przez zawodowych dziennikarzy, którzy są jednocześnie doświadczonymi akwarystami i miłośnikami wodnego świata. Pragniemy zapewnić najwyższą jakość publikowanych materiałów. Dołożymy wszelkich starań, by były ciekawe, zrozumiałe i przydatne.

Pismo tworzymy dla Państwa, naszych czytelników. Chcielibyśmy, abyście mieli duży udział w  kształtowaniu go. Pragniemy spełniać Państwa potrzeby i oczekiwania. Bardzo ważne są dla nas opinie, sugestie, dzielenie się własnymi doświadczeniami. Część naszego magazynu poświęcamy prezentacji Państwa akwariów, ciekawym historiom, autorskim rozwiązaniom.

Głęboko wierzę, że nasza misja się powiedzie. Z prawdziwą dumą oddaję w Państwa ręce pierwszy numer “Magazynu Akwarium”.

Dariusz Firlej

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wakacyjne wydanie Magazynu Akwarium nr 4/2018 już w sprzedaży w naszym internetowym SKLEPIE w wersji PDF za jedyne 13,90 zł, w drukowanej - za 25,20 zł. Wysyłka GRATIS! Zamknij

Close