Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 10/2014 (143)

MIESIĘCZNIK PASJONATÓW AKWARYSTYKI

Magazyn Akwarium czasopismo 10/2014

Drodzy Przyjaciele,
Za nami już większość ważniejszych targów i wydarzeń akwarystycznych. To znaczy będą, oczywiście, ale już w tym roku nie czekają nas większe wyjazdy.
Mam na myśli takie, które odrywają nas od rutynowych zajęć na kilka dni i na które musimy się specjalnie przygotować: skompletować zestawy czasopism, zarezerwować  hotele, zamówić materiały promocyjne, poumawiać się na spotkania itp.
Jeszcze tylko wybory samorządowe i, w drugiej połowie listopada, wszystkie drukarnie będą do naszych usług. J Tymczasem bardzo Wam dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość w odniesieniu do opóźnień w wydawaniu MA. Nie chcę więcej snuć planów ani składać deklaracji, bo to się zawsze rozmija z życiem. Po prostu musimy się teraz bardziej postarać i tyle.
Bieżące wydanie MA zaczynamy od skrótu wydarzeń w całości dostępnych na kultowej stronie akwa-mania.mud.pl oraz relacji z Zoo-Botaniki. Zaraz po niej będziecie mogli zapoznać się z sylwetkami naszych tegorocznych laureatów Nagrody im. Darka Firleja. Piszą o sobie bardzo ciekawie. Potem już opracowanie jednego z nich – Lechosława Łątki o dużych pielęgnicach z rodzaju Petrochromis – jak zwykle opisane własne doświadczenia świetnie udokumentowane materiałem fotograficznym.

Arowanę po raz trzeci i ostatni przedstawi Michał Malejko. Muszę przyznać, że to była prawdziwa przyjemność – współpraca z Michałem – chociaż, oczywiście, sporo czasu i pracy, bo autor mieszka w USA, więc często się rozmijaliśmy (kiedy u nas dzień – tam noc). Przyjemność była głównie dlatego, że miałam poczucie korespondowania z prawdziwym pasjonatem, oddanym miłośnikiem arowany, wręcz jej wielbicielem. Kolejne materiały Pawła i Joanny Zarzyńskich o trawach akwariowych i pensetniku dwuokim przypomną urok starych dobrych nurzańców i nieocenionego w akwarium morskim „chelmona”.
Zapraszam do lektury!

Hania Stepnowska
Wydawca
redakcja@magazynakwarium.pl

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 10/2014

Artykuły

Lechosław Łątka: Tanganika w rozmiarze XL, czyli akwarium dla gatunków z rodzaju Petrochromis
Zagadnienia związane z hodowlą gatunków dużych ryb z rodzaju Petrochromis, tworzeniem zbiornika, żywieniem i rozmnażaniem. Opisy gatunkowe.

Michał Malejko: Arowana – Asian dream, cz. 3: Rozmnażanie i choroby.
Trzecia część opracowania znanego miłośnika arowan z omówieniem praktycznych zagadnień związanych z utrzymaniem, rozmnażanie i chorobami tych ryb. Opracowanie autorskie opierające się na własnych doświadczeniach.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Trawy w akwarium – passé? Niekoniecznie!
Akwarystyka roślinna: charakterystyka nurzańców – roślin akwariowych o pokroju traw.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Pensetnik dwuoki, czyli… Chelmon rostratus
Akwarystyka morska: charakterystyka pensetnika dwuokiego.

Stałe rubryki

W obiektywie Kocana
Aktualności
Listy do Redakcji
Produkty na rynku
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button