Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 2/2011 (103)

AKWARIUM – TERRARIUM – OCZKO WODNE

Magazyn Akwarium czasopismo 2/2011

Szanowni Państwo!

Witam serdecznie wszystkich Czytelników i Sympatyków MAGAZYNU AKWARIUM. Zostałem poproszony przez Redakcję o napisanie kilku słów wstępu do bieżącego numeru w zastępstwie Redaktora Naczelnego Darka Firleja. Zapewne dla wielu z Państwa nie jest tajemnicą, że Darek od dłuższego czasu boryka się z poważną chorobą, walka z którą zabiera mu mnóstwo czasu i energii. Stąd właśnie moja obecność tej na stronie. Z tej samej przyczyny zarówno bieżący, jak i poprzedni numer MA ukazał się z pewnym opóźnieniem za co – w imieniu całej Redakcji – serdecznie Państwa przepraszam. Niestety, sytuacja taka najprawdopodobniej potrwa przez najbliższe kilka miesięcy – czasopismo będzie docierać do Prenumeratorów oraz do dystrybutorów ok. 20 dnia każdego miesiąca.

Proszę wybaczyć nam tę niedogodność, ale do tej pory to Redaktor Naczelny dźwigał na swoich barkach większość prac związanych z doborem materiałów, składem pisma i jego ostateczną formą. Dopiero teraz przekonaliśmy się, jak dużo zabiera to czasu… W styczniu nie udało się m. in. przygotować kolejnego numeru Zeszytów Akwarystycznych. Do Redakcji przyszło w tej sprawie wiele zapytań, co najlepiej dowodzi, że to nowe, obecne na rynku od zaledwie kilkunastu miesięcy wydawnictwo zyskało już sobie wierne i liczne grono zwolenników.

W ramach rekompensaty w bieżącym miesiącu ukażą się aż dwa zeszyty: Zeszyt Akwarystyczny na temat żaglowców i ich pielęgnacji w akwariach oraz – uwaga! to nowość! – Zeszyt Terrarystyczny opisujący szczegółowo agamę brodatą autorstwa Marty Marciniak. Co więcej, wszyscy Prenumeratorzy Zeszytów otrzymają go gratisowo jako przeprosiny ze strony Redakcji za brak periodyku w ubiegłym miesiącu (ilość zamówionych w prenumeracie numerów Zeszytów Akwarystycznych pozostaje oczywiście bez zmian). Jesteśmy przekonani, że ta świetnie i przystępnie napisana, choć troszkę nietypowa jak dla akwarystów propozycja, spotka się z dużym zainteresowaniem, a kto wie? może przyczyni się do poszerzenia Państwa zoologicznych zainteresowań?

Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby najdalej do wakacji powrócić do dawnego trybu wydawania Magazynu tak, by trafiał on w Państwa ręce tak jak zawsze do tej pory już w pierwszych dniach każdego miesiąca. Do tego czasu pozostaje nam tylko prosić wszystkich Czytelników o wyrozumiałość.

Paweł Zarzyński

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 2/2011

Ciekawostki

Ragwork i Wabi Kusa: Nowe trendy w akwarystyce naturalnej

Tajemnicza ryba Fugu

Podwodna wojna olbrzymów

Bojownik, cz. 3. Betta splendens – ryba agresywna

„Rybka z pleśnią”, czyli pleśniawka i jej leczenie

Hannover 28-30 I 2011: fotoreportaż z konkursów

Filtracja w wersji XXL, czyli budujemy sump, część 1

ME Hodowców Gupika 2010

Mało znane babki, czyli Stipjodon spp

Norowiec zwyczajny Pituophis catenifer sayi  Schlegel 1837

Listy do Redakcji

Postacie Akwarystyki: Alfred Górny

Recenzja: Don Harper: „Rybki akwariowe”

Encyklopedia: Bojowniki mniej znane, część 1

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close