Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 6/2014 (140)

MIESIĘCZNIK PASJONATÓW AKWARYSTYKI

Magazyn Akwarium czasopismo 6/2014

Wakacje,
Znowu są wakacje.
Na pewno mam rację –
Wakacje znowu są!

…śpiewają radośnie dzieci po ostatnim dzwonku w minionym roku szkolnym. To radość zaraźliwa i bardzo zdrowa. Chętnie się nią zarażamy, wracając myślami do czasów, kiedy sami byliśmy dziećmi. Najlepiej, jeśli tylko budzimy ją z uśpienia, ponieważ jest w nas, w tym dziecku, które w nas drzemie.

Za nami również okres wzmożonej aktywności akwarystycznej, wielu spotkań i zlotów środowiskowych. Relacje z tych imprez znajdziecie na stronie akwa–mania.mud.pl. U nas – jedynie niewielkie noty odsyłające do źródła internetowego – pasjonującej strony Andrzeja Kociołkowskiego. Bardzo zachęcam do śledzenia podróży naszych redakcyjnych przyjaciół. To znakomita inspiracja na czas wakacji.

Zapraszam do lektury artykułów o aksolotlach, kirysku brodatym, morskich rybach żagiewkowatych, krewetkach Caridina cf. cantonensis „Bee”, fotoreportażu z oceanarium w Walencji i obszernego w tym wydaniu działu listów.

To ostatni, mam nadzieję, numer Magazynu wydawany z opóźnieniem. Po nim, na przełomie lipca i sierpnia wyjdzie numer wakacyjny – łączony – i dalej już od września będziemy się starali wydawać miesięcznik w pierwszej dekadzie miesiąca.

Tymczasem życzę wszystkim akwarystom udanych, pogodnych wakacji. Jak mało która grupa hobbystów, mamy wiele możliwości spędzenia ich na podglądaniu warunków życia naszych ulubieńców w naturze.

Jeśli zdarzy się Wam natomiast przebywać w miejscach godnych pokazania na naszych łamach – zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z Czytelnikami MA. Może chcielibyście opublikować na naszych łamach swój własny akwarystyczny fotoreportaż? Dużo słońca i radości!

Hania Stepnowska
Wydawca
redakcja@magazynakwarium.pl

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 6/2014

Artykuły

dr Hubert Zientek: Aksolotl – rozród w domowym akwarium. Portret płazów z rodziny Ambystomatidae: osobliwości, wymagania środowiskowe, dymorfizm płciowy i rozród, odchów młodych.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Scleromystax barbatus – olbrzym wśród kirysków. Portret kiryska brodatego: charakterystyka, akwarium (urządzenie, warunki wodne), karmienie, rozród i odchów młodych.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Hawkfish – ryby żagiewkowate w akwarium morskim.  Sylwetki trzech przedstawicieli rodziny żagiewkowatych: Oxycirrhites typus, Paracirrhites forsteri i Neocirrhites armatus.

Michał Maciejewicz: Caridina cf. cantonensis „Bee” – rozród i odchów młodych.  Dalszy ciąg cyklu znanego hodowcy krewetek na temat warunków rozrodu i odchowu młodych.

Wojciech Tomanik: Hiszpańskie atrakcje.  Fotoreportaż z wizyty w jednym z największych oceanariów w Europie – L’Oceanogràfic w Walencji.

Stałe rubryki

W obiektywie Kocana
Encyklopedia
Listy do Redakcji
Produkty na rynku
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button