Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 6/2014 (140)

MIESIĘCZNIK PASJONATÓW AKWARYSTYKI

Magazyn Akwarium czasopismo 6/2014

Wakacje,
Znowu są wakacje.
Na pewno mam rację –
Wakacje znowu są!

…śpiewają radośnie dzieci po ostatnim dzwonku w minionym roku szkolnym. To radość zaraźliwa i bardzo zdrowa. Chętnie się nią zarażamy, wracając myślami do czasów, kiedy sami byliśmy dziećmi. Najlepiej, jeśli tylko budzimy ją z uśpienia, ponieważ jest w nas, w tym dziecku, które w nas drzemie.

Za nami również okres wzmożonej aktywności akwarystycznej, wielu spotkań i zlotów środowiskowych. Relacje z tych imprez znajdziecie na stronie akwa–mania.mud.pl. U nas – jedynie niewielkie noty odsyłające do źródła internetowego – pasjonującej strony Andrzeja Kociołkowskiego. Bardzo zachęcam do śledzenia podróży naszych redakcyjnych przyjaciół. To znakomita inspiracja na czas wakacji.

Zapraszam do lektury artykułów o aksolotlach, kirysku brodatym, morskich rybach żagiewkowatych, krewetkach Caridina cf. cantonensis „Bee”, fotoreportażu z oceanarium w Walencji i obszernego w tym wydaniu działu listów.

To ostatni, mam nadzieję, numer Magazynu wydawany z opóźnieniem. Po nim, na przełomie lipca i sierpnia wyjdzie numer wakacyjny – łączony – i dalej już od września będziemy się starali wydawać miesięcznik w pierwszej dekadzie miesiąca.

Tymczasem życzę wszystkim akwarystom udanych, pogodnych wakacji. Jak mało która grupa hobbystów, mamy wiele możliwości spędzenia ich na podglądaniu warunków życia naszych ulubieńców w naturze.

Jeśli zdarzy się Wam natomiast przebywać w miejscach godnych pokazania na naszych łamach – zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z Czytelnikami MA. Może chcielibyście opublikować na naszych łamach swój własny akwarystyczny fotoreportaż? Dużo słońca i radości!

Hania Stepnowska
Wydawca
redakcja@magazynakwarium.pl

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 6/2014

Artykuły

dr Hubert Zientek: Aksolotl – rozród w domowym akwarium. Portret płazów z rodziny Ambystomatidae: osobliwości, wymagania środowiskowe, dymorfizm płciowy i rozród, odchów młodych.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Scleromystax barbatus – olbrzym wśród kirysków. Portret kiryska brodatego: charakterystyka, akwarium (urządzenie, warunki wodne), karmienie, rozród i odchów młodych.

Joanna i Paweł Zarzyńscy: Hawkfish – ryby żagiewkowate w akwarium morskim.  Sylwetki trzech przedstawicieli rodziny żagiewkowatych: Oxycirrhites typus, Paracirrhites forsteri i Neocirrhites armatus.

Michał Maciejewicz: Caridina cf. cantonensis „Bee” – rozród i odchów młodych.  Dalszy ciąg cyklu znanego hodowcy krewetek na temat warunków rozrodu i odchowu młodych.

Wojciech Tomanik: Hiszpańskie atrakcje.  Fotoreportaż z wizyty w jednym z największych oceanariów w Europie – L’Oceanogràfic w Walencji.

Stałe rubryki

W obiektywie Kocana
Encyklopedia
Listy do Redakcji
Produkty na rynku
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button