ArtykułyWydarzenia

Oceanarium Międzyzdroje pod patronatem medialnym Magazynu Akwarium

Patronat Magazynu Akwarium

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Magazyn Akwarium podjął współpracę i objął patronatem medialnym Oceanarium Międzyzdroje. Kilka dni gościliśmy w tej nowoczesnej, tętniącej życiem morskim i słodkowodnym i wciąż się rozwijającej placówce. Przyjazna atmosfera, udogodnienia dla zwiedzających, bioróżnorodność i dbałość o dobrostan wszystkich prezentowanych zwierząt, które eksponowane są w solidnych zbiornikach akrylowych, to cechy wyróżniające Oceanarium Międzyzdroje. Zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do odwiedzenia tego miejsca na polskim wybrzeżu.

„Żywe rekiny, jadowite skrzydlice, wielkie płaszczki… Gigantyczne akwaria, szesnastometrowy akrylowy półtunel, który wypełnia 80000 litrów wody, a nade wszystko unikatowe okazy z mórz i oceanów całego świata, ale również jedyna w swoim rodzaju placówka edukacyjna w kraju, która odkrywa sekrety podwodnego uniwersum rekinów. Liczba atrakcji sprawia, ze Oceanarium w Międzyzdrojach  to przygoda dla całej rodziny. To bez dwóch zdań jedna z największych atrakcji regionu – na 3000 metrów kwadratowych znajduje się aż 220 ton wody z żywymi zwierzętami. Obiekt jest zlokalizowany w samym centrum miasta – przy ul. Bohaterów Warszawy 16B.

Warunki, w których żyją podopieczni oceanarium, są jak najbardziej zbliżone do ich środowiska naturalnego. Dzięki temu wiele zwierząt może rozmnażać się i prawidłowo rozwijać. Właśnie tutaj 6 grudnia (akurat w mikołajki!) na świat przyszło aż 11 małych płaszczek.

W placówce zostały też zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania multimedialne: projekcje laserowe, olbrzymie monitory 4K oraz technologia wykrywania ruchu. Można również korzystać z ekranów dotykowych, pozwalających zgłębić wiedzę na temat podwodnego świata. Ekrany służą też świetnej zabawie – na dzieci czekają interaktywne gry i sala zabaw.

Oceanarium w Międzyzdrojach to również miejsce z misją. Na poziome pierwszym działa placówka edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy o rekinach i na temat tego, jak ważną rolę pełnią te ryby w podwodnym świecie.

Wizyta w oceanarium stanowi nieocenioną alternatywę i wsparcie dla lekcji biologii (i dla uczniów, i dla nauczycieli).”

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button