Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 10/2008 (76)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 10/2008

Drodzy Czytelnicy,

Miesiąc, który minął był bogaty w imprezy akwarystyczne. Szkoda tylko, że po raz kolejny targi w Warszawie pokrywały się terminem targów we Wrocławiu. Z obu imprez przedstawiamy relacje, ale wolelibyśmy nie rozdwajać się w przyszłym roku. Apelujemy więc do organizatorów o jakieś porozumienie w sprawie terminów odbywania się targów.

W tym numerze szczególnie polecam zaczątek serii artykułów o „nano reef” (strona 20). Zapowiada się bardzo ciekawie. Idea zakładania morskich akwariów miniaturowych nie jest nowa, ale sposób Daniela Knopa nie był jeszcze w Polsce nigdzie opisany i to jeszcze jako realizacja własnego projektu.

Chciałbym również zwrócić Waszą uwagę na artykuł o jeziorze Malawi (strona 24). Mam nadzieję, że będzie to początek cyklu o pyszczakach tego jeziora. Liczę na aktywność członków Klubu Malawi i wszystkich Czytelników zainteresowanych tym tematem. Jeżeli macie pyszczaki, to piszcie do nas, przysyłajcie relacje z ich hodowli, opisujcie swoje osiągnięcia i porażki. I oczywiście przysyłajcie zdjęcia.

Wielu Czytelników zwraca się do nas z zapytaniami o to, kiedy pisaliśmy o jakimś gatunku ryby czy też w którym numerze MA jest artykuł na określony temat. Aby ułatwić wyszukiwanie w naszych archiwach, utworzyliśmy na naszej internetowej stronie pełnotekstową wyszukiwarkę tematyczną. Co tydzień wprowadzamy tam teksty z co najmniej dwóch numerów, posuwając się od najmłodszych do najstarszych. Obecnie jest tam zawartość numerów 60-76. Bardzo zachęcam do samodzielnego przeszukiwania archiwów. To bardzo ułatwia korzystanie z naszego pisma i może przyczynić się do rozwiązania wielu akwarystycznych problemów.

W tej samej kolejności będziemy wypełniać fotografiami naszą „Galerię”.

Pozdrawiam

Darek Firlej
Redaktor Naczelny

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 10/2008

Ciekawostki
M. Pawłowicz: Jako wąż i nie wąż
Z. Gratz-Wierzbicki: Technologia UV w akwariach
J. Sarnowska: Mogurnda mogurnda
Ł. Kur, P. Zarzyński: Nanorafa „low-tech”
G. F. Turner: Jezioro Malawi
W. Perkowski: Dwarf cichlid
Ł. Kur, P. Zarzyński: Sexy shrimps
J. Sarnowska: Alternatery
A. Sieniawski: Dyskowce a kwaratanna
Zoomarket 2008
Produkty na rynku
Zoobotanika 2008
Listy do redakcji
Z. Klotz, Ch. Lukhaup: Krewetka tygrysia
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button