Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 11-12/2008 (77-78)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 11-12/2008

Drodzy Czytelnicy,

Oddajemy w Wasze ręce kolejny, świąteczny numer Magazynu Akwarium. To ostatni numer w roku 2008, który właśnie dobiega końca. Czas więc na podsumowania i wnioski.

Mijający właśnie rok był dla nas bardzo pracowity i trudny. Wcieliliśmy w życie nowe pomysły, jak chociażby idea dodawania prezentu dla prenumeratorów do każdego wydanego numeru. Otworzyliśmy nową stronę internetową i sklep. Pismo zmieniło się jakościowo i merytorycznie na lepsze. Podpisaliśmy umowy na publikowanie tekstów znanych i cenionych autorów takich jak Heiko Bleher czy Chris Lukchaup. Staraliśmy się też być na wszystkich ważnych imprezach akwarystycznych i zamieszczaliśmy relacje z nich na łamach.

Znakomitym miernikiem powodzenia tych działań jest dla nas znaczący wzrost liczby prenumeratorów.

W 2009 roku zamierzamy nadal podnosić poziom pisma i to zarówno na płaszczyźnie merytorycznej, jak i technicznej. Zamierzamy też wznowić wydawanie Wielkiej Encyklopedii Akwarystyki. Przygotowujemy odrębną ofertę dla bardzo młodych akwarystów. Już od stycznia 2009 udostępnimy Wam na łamach tablicę drobnych ogłoszeń, gdzie będziecie mogli bezpłatnie zamieszczać swoje prywatne ogłoszenia.

W bieżącym roku wykonaliśmy wiele badań i analiz, które przekonują nas, jak trudnym w dystrybucji i tzw. sprzedaży otwartej jest pismo takie jak nasze. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich Czytelników do prenumeraty. Z całą pewnością Nasi Prenumeratorzy zyskają w nowym roku przywileje i zniżki na zakupy naszych wydawnictw. Bardzo też nam zależy, aby byli współtwórcami pisma, bądź to przez nadsyłanie własnych tekstów i zdjęć z opisami wyników swoich hodowli, bądź też przez zgłaszanie krytycznych uwag pod naszym adresem. Wszystko to sprzyja rozwojowi czasopisma i pomaga nam w pracy.

Wszystkim Naszym Czytelnikom życzymy pogodnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz znakomitej zabawy podczas powitania Nowego Roku.

Składamy też najlepsze życzenia naszym reklamodawcom, którzy również mają znaczący wpływ na istnienie i rozwój miesięcznika, firmom:  AquaEl, Tropical, AquaSzut, AquaMedic, MHK, Diversa, Tropheus, Aqua Art., Acropora i innym oraz wszystkim organizatorom targów, na których gościliśmy.

Pozdrawiamy współpracujące z nami sklepy zoologiczne.

Do siego roku!

Redakcja

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 11-12/2008

Ciekawostki
Biju Uthup: Sump
J. i P. Zarzyńscy: Gupik Endlera
W. Perkowski: Świecik – ryba ze… stawu
Produkty na rynku
J. i P. Zarzyńscy: Pelia
Recenzja
W. Perkowski: „Ś” jak ślimak
D. Firlej: Duisburg 2008
Ł. Kur, P. Zarzyński: Zabójcze ciepło
Produkty na rynku
J. i P. Zarzyńscy: Stojaczek punktowy
Ł. Kur, P. Zarzyński: Koralowce niefotosyntetyzujące
J. Sarnowska: Pstrążeń
H. Bleher: Archipelag Aru
Ad Konings: Ciphotilapia frontosa
The Art of The Planted Aquarium
Ł. Kur, P. Zarzyński: Nanorafa „low-tech”
A. Sieniawski: Jak stworzyć zbiornik dla dzikich dyskowców?
M. Terpiłowski: Xenotilapia flavinnis
Chris Lukhap wkrótce w Polsce!
Ch. Lukhaup: Największe akwarium Ameryki
Wycinki prasowe
Listy do Redakcji
Encyklopedia
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button