Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 5/2008 (72)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 5/2008

AQUA TERR to dla mnie impreza absolutnie wyjątkowa. Stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję do bezpośredniego spotkania producentów, hodowców i zwykłych akwarystów. Wprawdzie widujemy się regularnie podczas wszelkiej maści targów i wystaw, jednak to nie to samo. Koniec końców, na targach najważniejsi są kontrahenci, umowy i biznes, na wystawach zaś pierwsze skrzypce grają pływające w zbiornikach ryby. Tymczasem na AQUA TERR najważniejsi są ludzie. Zwykli ludzie, którzy przychodzą nie dla wymiernej, materialnej korzyści, ale po to, by poczuć towarzystwo innych zapaleńców myślących podobnie jak oni.

W AQUA TERR miałem przyjemność uczestniczyć już któryś raz z rzędu, również jako prelegent. Chciałbym gorąco podziękować Adamowi Adamskiemu – głównemu pomysłodawcy i organizatorowi tej imprezy, za danie mi tej szansy. Możliwość bezpośredniego prezentowania zagadnień akwarystyki jej miłośnikom jest dla mnie czymś niepowtarzalnym i daje wprost trudną do wyrażenia w słowach satysfakcję.

Z Magazynem Akwarium regularnie współpracuję już od pięciu lat. Zajęcie to sprawia mi wiele radości, choć często wymaga poświęcenia mu mnóstwa sił i czasu. Każdy numer oznacza co najmniej kilka „zarwanych” wieczorów lub nieprzespanych nocy „wykradzionych z życiorysu” kosztem innych rozrywek oraz, co tu dużo mówić, kosztem czasu poświęcanego własnej rodzinie. Jednak właśnie takie chwile jak udział w AQUA TERR i bezpośrednie, szczere rozmowy z Czytelnikami sprawiają, że nie zamieniłbym jej na nic innego, bowiem przyjemność płynąca z jej wykonywania jest wręcz niewyobrażalna. I właśnie za to chciałbym Państwu podziękować.

Paweł Zarzyński

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 5/2008

Ciekawostki
Konkurs
Fotoreportaż w wystawy Konrada Szumilasa
Z. Gratz-Wierzbicki: Jak zbudować akwarium
Ł. Kur, P. Zarzyński: „Terminator” wśród krewetek
M. Mięsikowski: Akara pomarańczowopłetwa
R. Brown: Hodowla pyszczaka skalistego
J. Sarnowska: Zwinnik jarzeniec
P. Zarzyński: Fotoreportaż z AquaTerr  2008
Produkty na rynku
Encyklopedia
Akwarium według Szewczaka
Listy do redakcji
M. Szostek: Jak rozmnożyłem proporczykowce
Konkurs
Recenzja
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button