Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 5/2008 (72)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 5/2008

AQUA TERR to dla mnie impreza absolutnie wyjątkowa. Stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję do bezpośredniego spotkania producentów, hodowców i zwykłych akwarystów. Wprawdzie widujemy się regularnie podczas wszelkiej maści targów i wystaw, jednak to nie to samo. Koniec końców, na targach najważniejsi są kontrahenci, umowy i biznes, na wystawach zaś pierwsze skrzypce grają pływające w zbiornikach ryby. Tymczasem na AQUA TERR najważniejsi są ludzie. Zwykli ludzie, którzy przychodzą nie dla wymiernej, materialnej korzyści, ale po to, by poczuć towarzystwo innych zapaleńców myślących podobnie jak oni.

W AQUA TERR miałem przyjemność uczestniczyć już któryś raz z rzędu, również jako prelegent. Chciałbym gorąco podziękować Adamowi Adamskiemu – głównemu pomysłodawcy i organizatorowi tej imprezy, za danie mi tej szansy. Możliwość bezpośredniego prezentowania zagadnień akwarystyki jej miłośnikom jest dla mnie czymś niepowtarzalnym i daje wprost trudną do wyrażenia w słowach satysfakcję.

Z Magazynem Akwarium regularnie współpracuję już od pięciu lat. Zajęcie to sprawia mi wiele radości, choć często wymaga poświęcenia mu mnóstwa sił i czasu. Każdy numer oznacza co najmniej kilka „zarwanych” wieczorów lub nieprzespanych nocy „wykradzionych z życiorysu” kosztem innych rozrywek oraz, co tu dużo mówić, kosztem czasu poświęcanego własnej rodzinie. Jednak właśnie takie chwile jak udział w AQUA TERR i bezpośrednie, szczere rozmowy z Czytelnikami sprawiają, że nie zamieniłbym jej na nic innego, bowiem przyjemność płynąca z jej wykonywania jest wręcz niewyobrażalna. I właśnie za to chciałbym Państwu podziękować.

Paweł Zarzyński

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 5/2008

Ciekawostki
Konkurs
Fotoreportaż w wystawy Konrada Szumilasa
Z. Gratz-Wierzbicki: Jak zbudować akwarium
Ł. Kur, P. Zarzyński: „Terminator” wśród krewetek
M. Mięsikowski: Akara pomarańczowopłetwa
R. Brown: Hodowla pyszczaka skalistego
J. Sarnowska: Zwinnik jarzeniec
P. Zarzyński: Fotoreportaż z AquaTerr  2008
Produkty na rynku
Encyklopedia
Akwarium według Szewczaka
Listy do redakcji
M. Szostek: Jak rozmnożyłem proporczykowce
Konkurs
Recenzja
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button