Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 6/2008 (73)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 6/2008

Szanowni Czytelnicy,

W związku z tym, że Redakcja Magazynu Akwarium otrzymuje wiele zapytań dotyczących kontynuacji serii Wielka Encyklopedia Akwarystyki, z żalem muszę poinformować, że wstrzymujemy wszelkie decyzje dotyczące wydawania książek do października. Mamy opracowane i przygotowane do druku trzy publikacje („Moje pierwsze akwarium morskie”, „Tęczanki”  i  drugi tom „Roślin w akwarium”), jednak nie możemy obecnie podjąć decyzji o oddaniu ich do druku. Przyczyna jest prozaiczna i prosta – brak odpowiednich funduszy.

Wstrzymanie inicjatywy wydawania WEA ma związek z koniecznością wyboru pomiędzy przygotowaniem nowej strony WWW a wydawaniem książek. Zdecydowaliśmy, że nie możemy dłużej odkładać przygotowania internetowej witryny. Krytyczne głosy Czytelników były już naprawdę bardzo wyraźne, zresztą w dzisiejszej dobie trudno jest redakcji jakiegokolwiek czasopisma obyć się bez wsparcia Internetu. Jest to w pewnym sensie zamknięty krąg, bo i książki nie sposób dziś sprzedawać bez strony WWW.

Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że chociaż rachunek ekonomiczny jest przeciwko wydawaniu WEA, przedsięwzięcie nasze jedynie wstrzymujemy. Jest ono częścią planu utworzenia wokół MA serii produktów związanych z naszym pismem i promujących się wzajemnie.

Dla subskrybentów WEA przygotujemy po wakacjach specjalną ofertę związaną z dostępem do naszych baz oraz bonifikatami na zakup innych produktów, w tym również prenumeraty.

W chwili, kiedy piszę ten tekst jedną nogą jestem już na targach Interzoo 2008 w Norymberdze. Mam nadzieję wrócić z tej imprezy pozytywnie naładowany i z nowymi perspektywami dla miesięcznika. Relację z mojej wyprawy przedstawię Państwu w numerze lipcowym.

Pozdrawiam

Redaktor Naczelny
Darek Firlej

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 6/2008

Ciekawostki
A. Sieniawski: Czy dyskowce to ryby problemowe?
D. Miłaczewski: Lophiobagrus brevispinis
Wycinki prasowe
R. Wasiak: Plenum – a może by tak …nie podmieniać?
D. Ponder: Trójwymiarowe tło do akwarium
P. Robakowski, A. Silicki: Jak założyć krewetkarium cz. 2
Listy do redakcji
W. Perkowski: Jak sardynki w puszce
Encyklopedia
J. Sarnowska:  Akwarium „Low-Tech”, cz. 1
Spotkanie Tanganickie
Produkty na rynku
Recenzja
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button