Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 7-8/2008 (74)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 7-8/2008

Na początku wakacji mam same dobre wieści.

Po pierwsze rozpoczynamy dwa bardzo ciekawe cykle artykułów.  Jeden z nich można by nazwać podróżniczo-odkrywczym i jest on zapisem z wypraw i nowych odkryć Heiko Blehera. Składa się z niezwykle ciekawych opowieści, czasami odbiegających od samej akwarystyki, ale stanowiących dla niej znakomite tło. Autor jest świetnym gawędziarzem i znakomitym fotografem, o czym wytrawni akwaryści wiedzą doskonale.

Drugi cykl jest równie interesujący i też związany z nowymi odkryciami w naszej dziedzinie. To seria artykułów Krisa Lukhampa na temat jego podróży w poszukiwaniu nowych gatunków i odmian krewetek. Będzie ona ilustrowana bardzo unikalnym materiałem zdjęciowym.

Kolejna dobra informacja to fakt, że rusza nowy akwarystyczny sklep Magazynu Akwarium. Dzięki jego funkcjonowaniu z czasem być może będziemy mogli wzbogacać czasopismo w nowe  publikacje, a zwłaszcza podjąć kontynuację Wielkiej Encyklopedii Akwarystyki.

Ponadto ciągle pracujemy nad elektronicznym archiwum naszego miesięcznika. Wydanie tego podwójnego numeru MA pozwoli nam poświecić tej idei więcej czasu.

A teraz wakacje. Pamiętajcie, moi drodzy Czytelnicy, żeby nie narazić swoich podopiecznych na zbyt wielki stres podczas Waszej dłuższej nieobecności w domu. Wiecie, co zrobić. W końcu czytacie nasz magazyn.

Z drugiej strony – zapomnijcie o wszystkich obowiązkach i troskach. Róbcie, co chcecie, gdzie chcecie i z kim chcecie. Opalajcie się na słońcu, wylegujcie się w chłodnej pościeli do południa, zapomnijcie o dietach, rygorach i powinnościach. Są wakacje i należą się nam jak nikomu innemu.

Do zobaczenia we wrześniu.

Redaktor Naczelny
Darek Firlej

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 7-8/2008

Ciekawostki
J. i P. Zarzyńscy: Zbrojniki w 1 litrach?
J. Sarnowska:  Pseudomugil gertrudae
Ch. Lukhaup: Krewetki Caridina z Indonezji
A. Sieniawski: Typy akwariów dla pielęgnic amerykańskich cz.1
A. Piotrowska: Akwarium dla welonka
D. Firlej: Targi w Norymberdze
H. Bleher: Nowa Kaledonia cz.1
J. Sarnowska:  Akwarium „Low-Tech” cz. 2
Encyklopedia
Listy do redakcji
Produkty na rynku
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button