Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 7-8/2008 (74)

PRAKTYKA – PORADY – HOBBY

Magazyn Akwarium czasopismo 7-8/2008

Na początku wakacji mam same dobre wieści.

Po pierwsze rozpoczynamy dwa bardzo ciekawe cykle artykułów.  Jeden z nich można by nazwać podróżniczo-odkrywczym i jest on zapisem z wypraw i nowych odkryć Heiko Blehera. Składa się z niezwykle ciekawych opowieści, czasami odbiegających od samej akwarystyki, ale stanowiących dla niej znakomite tło. Autor jest świetnym gawędziarzem i znakomitym fotografem, o czym wytrawni akwaryści wiedzą doskonale.

Drugi cykl jest równie interesujący i też związany z nowymi odkryciami w naszej dziedzinie. To seria artykułów Krisa Lukhampa na temat jego podróży w poszukiwaniu nowych gatunków i odmian krewetek. Będzie ona ilustrowana bardzo unikalnym materiałem zdjęciowym.

Kolejna dobra informacja to fakt, że rusza nowy akwarystyczny sklep Magazynu Akwarium. Dzięki jego funkcjonowaniu z czasem być może będziemy mogli wzbogacać czasopismo w nowe  publikacje, a zwłaszcza podjąć kontynuację Wielkiej Encyklopedii Akwarystyki.

Ponadto ciągle pracujemy nad elektronicznym archiwum naszego miesięcznika. Wydanie tego podwójnego numeru MA pozwoli nam poświecić tej idei więcej czasu.

A teraz wakacje. Pamiętajcie, moi drodzy Czytelnicy, żeby nie narazić swoich podopiecznych na zbyt wielki stres podczas Waszej dłuższej nieobecności w domu. Wiecie, co zrobić. W końcu czytacie nasz magazyn.

Z drugiej strony – zapomnijcie o wszystkich obowiązkach i troskach. Róbcie, co chcecie, gdzie chcecie i z kim chcecie. Opalajcie się na słońcu, wylegujcie się w chłodnej pościeli do południa, zapomnijcie o dietach, rygorach i powinnościach. Są wakacje i należą się nam jak nikomu innemu.

Do zobaczenia we wrześniu.

Redaktor Naczelny
Darek Firlej

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 7-8/2008

Ciekawostki
J. i P. Zarzyńscy: Zbrojniki w 1 litrach?
J. Sarnowska:  Pseudomugil gertrudae
Ch. Lukhaup: Krewetki Caridina z Indonezji
A. Sieniawski: Typy akwariów dla pielęgnic amerykańskich cz.1
A. Piotrowska: Akwarium dla welonka
D. Firlej: Targi w Norymberdze
H. Bleher: Nowa Kaledonia cz.1
J. Sarnowska:  Akwarium „Low-Tech” cz. 2
Encyklopedia
Listy do redakcji
Produkty na rynku
Prenumerata
Zapowiedzi

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button