Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 8/2011 (109)

AKWARIUM – TERRARIUM – OCZKO WODNE

Magazyn Akwarium czasopismo 8/2011

Sierpień już w pełni i powoli, powolutku zbliża się koniec wakacji… Trochę szkoda, ale z drugiej strony nie ma czego żałować, bowiem  „akwarystyczny” wrzesień zapowiada się nad wyraz smakowicie. Już w dniach 2-4 września odbędzie się wielkie wrocławskie święto akwarystyki, czyli Targi ZOOBOTANICA. W tym roku – wyjątkowo, ze względu na remont Hali Ludowej – w  zupełnie nowym miejscu, ale z nie mniejszą niż zwykle liczbą atrakcji, takich jak pokazy, wystawy, konkursy, seminaria itp.

Dwa tygodnie później warto wybrać się do Szczecina. W dniach 16-18 września w gmachu tamtejszego Uniwersytetu odbędzie się drugi już konkurs nanoakwariów połączony z wystawą akwarystyczną oraz cyklem prelekcji. Nikogo, kto był na pierwszej edycji tej imprezy na pewno nie trzeba będzie dwa razy zapraszać, naprawdę warto tam być. I – wreszcie – 30 września rozpoczną się warszawskie targi zoologiczne ZOO EXPO. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji, w tym – oczywiście – międzynarodowe mistrzostwa dyskowców z doborową obsadą zarówno jeśli chodzi o uczestników, jak i sędziów. Targi potrwają do 2 października. W bieżącym numerze MA znajdą Państwo więcej szczegółów na temat wszystkich trzech imprez, na które – w imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy. A jeśli ktoś z Państwa nie będzie w stanie dojechać do Wrocławia, Szczecina czy Warszawy, na pewno znajdzie w kolejnych numerach Magazynu obszerne fotorelacje.

Bieżący numer MA jest trochę nietypowy – w ciągu ostatnich tygodni otrzymaliśmy bowiem od naszych Autorów mnóstwo ciekawych materiałów. Ponieważ nie chcieliśmy z żadnego z nich zrezygnować zdecydowałem się na usunięcie z tego numeru stałych działów, takich jak relacje z imprez akwarystycznych (których zresztą, o ile mi przynajmniej wiadomo, w bieżącym, wakacyjnym miesiącu i tak nie było) i recenzji książki. Miłośnicy tych działów nie muszą się jednak obawiać, bowiem powrócimy do nich już we wrześniowym numerze MA. We wrześniu ukaże się również pierwszy po ponad 10-letniej przerwie numer czasopisma AKWARIUM, do lektury którego również gorąco zapraszam.

Paweł Zarzyński

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 8/2011

Edytorial

Ciekawostki

Periclimenes – krerwetki ukwiałowe

Babka szklista (Gobiopterus chuno) – przezroczysty klejnot

Goniopora – problematyczne koralowce

Trematocara – czarno-białe klejnociki z jeziora Tanganika

Microgeophagus ramirezi – „motyl” z Amazonii

Ślimaki w akwarium słodkowodnym

Żabienice – rośliny dla każdego, część 2

Convolutriloba retrogemma – kłopotliwe płazińce w akwarium morskim

Glyptothorax – sumiki z Dalekiego Wschodu

Chów i rozmnażanie kardynałka chińskiego w oczkach wodnych

Poskoczek – ryba chodząca po drzewach

Listy do redakcji

Encyklopedia

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button