Magazyn Akwarium

Magazyn Akwarium nr 8/2011 (109)

AKWARIUM – TERRARIUM – OCZKO WODNE

Magazyn Akwarium czasopismo 8/2011

Sierpień już w pełni i powoli, powolutku zbliża się koniec wakacji… Trochę szkoda, ale z drugiej strony nie ma czego żałować, bowiem  „akwarystyczny” wrzesień zapowiada się nad wyraz smakowicie. Już w dniach 2-4 września odbędzie się wielkie wrocławskie święto akwarystyki, czyli Targi ZOOBOTANICA. W tym roku – wyjątkowo, ze względu na remont Hali Ludowej – w  zupełnie nowym miejscu, ale z nie mniejszą niż zwykle liczbą atrakcji, takich jak pokazy, wystawy, konkursy, seminaria itp.

Dwa tygodnie później warto wybrać się do Szczecina. W dniach 16-18 września w gmachu tamtejszego Uniwersytetu odbędzie się drugi już konkurs nanoakwariów połączony z wystawą akwarystyczną oraz cyklem prelekcji. Nikogo, kto był na pierwszej edycji tej imprezy na pewno nie trzeba będzie dwa razy zapraszać, naprawdę warto tam być. I – wreszcie – 30 września rozpoczną się warszawskie targi zoologiczne ZOO EXPO. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji, w tym – oczywiście – międzynarodowe mistrzostwa dyskowców z doborową obsadą zarówno jeśli chodzi o uczestników, jak i sędziów. Targi potrwają do 2 października. W bieżącym numerze MA znajdą Państwo więcej szczegółów na temat wszystkich trzech imprez, na które – w imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy. A jeśli ktoś z Państwa nie będzie w stanie dojechać do Wrocławia, Szczecina czy Warszawy, na pewno znajdzie w kolejnych numerach Magazynu obszerne fotorelacje.

Bieżący numer MA jest trochę nietypowy – w ciągu ostatnich tygodni otrzymaliśmy bowiem od naszych Autorów mnóstwo ciekawych materiałów. Ponieważ nie chcieliśmy z żadnego z nich zrezygnować zdecydowałem się na usunięcie z tego numeru stałych działów, takich jak relacje z imprez akwarystycznych (których zresztą, o ile mi przynajmniej wiadomo, w bieżącym, wakacyjnym miesiącu i tak nie było) i recenzji książki. Miłośnicy tych działów nie muszą się jednak obawiać, bowiem powrócimy do nich już we wrześniowym numerze MA. We wrześniu ukaże się również pierwszy po ponad 10-letniej przerwie numer czasopisma AKWARIUM, do lektury którego również gorąco zapraszam.

Paweł Zarzyński

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 8/2011

Edytorial

Ciekawostki

Periclimenes – krerwetki ukwiałowe

Babka szklista (Gobiopterus chuno) – przezroczysty klejnot

Goniopora – problematyczne koralowce

Trematocara – czarno-białe klejnociki z jeziora Tanganika

Microgeophagus ramirezi – „motyl” z Amazonii

Ślimaki w akwarium słodkowodnym

Żabienice – rośliny dla każdego, część 2

Convolutriloba retrogemma – kłopotliwe płazińce w akwarium morskim

Glyptothorax – sumiki z Dalekiego Wschodu

Chów i rozmnażanie kardynałka chińskiego w oczkach wodnych

Poskoczek – ryba chodząca po drzewach

Listy do redakcji

Encyklopedia

Chcę zamówić prenumeratę
Chcę zamówić ten numer

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button