Artykuły

Mistrzowski projekt

Aquascaping

Takie przedsięwzięcie nie mogło się nie powieść. Oto jeden z najbardziej doświadczonych polskich akwarystów, wyznawca stylu naturalnego, mistrz akwarystyki nano, czyli Adam Golik, zaprosił do współpracy jednego z najbardziej utytułowanych auascaperów naszego czasu, czyli Marcina Zająca.

Dobrze znany czytelnikom naszego dwumiesięcznika Marcin Zając to nie kto inny tylko kilkakrotny mistrz polski w dziedzinie aquascapingu. W 2020 roku sięgnął on po mistrzostwo świata, tworząc najmniejsze akwarium naszego globu (i wpisując się tym samym do Księgi rekordów Guinnessa) – co entuzjastycznie opisywaliśmy w 182 numerze mA. Adam Golik jest zaś stałym współpracownikiem i członkiem Rady Redakcyjnej mA, którego projekty i realizacje nieraz były prezentowane w czasopiśmie.

Ostatecznie ich wspólna realizacja, która może zostać potraktowana jako przykład niemal wzorcowej współpracy – i to w dziedzinie, która opiera się bądź co bądź na podejmowaniu wyzwań indywidualnych –  musi cieszyć. Okazuje się bowiem, że nie zawsze liczy się czysta rywalizacja, zmaganie z innymi czy osobiste zwycięstwo w plebiscytach bądź konkursach. Ważne pozostaje bonum commune.

A „dobro wspólne” w tym przypadku – jak napisał Adam Golik – to „akwarium z poradnika Ada prowadzone na pełnej linii nawozowej Ada”.

Panowie aquascaperzy, brawo!

Dobra robota!

Akwarium Nature o wymiarach 60x30x36cm
Zbiornik ze szkła Opti White: Ada Cube Garden 60-P
Podłoże: Power Sand Ada, Dark Soil
Oświetlenie: SkyLight AQI Intense 60 H – 7h
Filtracja: filtr zewnętrzny kubełkowy Hagen Fluval 407
Nawożenie Co2: zestaw Professional Aquario
Dozowanie nawozów: codziennie 3 ml

CAŁY ARTYKUŁ W PLIKU PDF LUB W NUMERZE MAGAZYNU AKWARIUM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button