ArtykułyPorady

Hodowla koników morskich

Porady akwarystyczne

Witam,
moim największym marzeniem jest hodowla koników morskich. Czy w akwarium można pielęgnować te ryby? Czy są one dostępne w polskich sklepach akwarystycznych?
Krzysztof

Jak najbardziej. Konikom morskim oraz ich pielęgnacji w akwarium poświęciliśmy niedawno wydany 46 numer Zeszytów Akwarystycznych (listopad 2013), do którego serdecznie Pana odsyłamy. Dodamy tylko, że do pielęgnacji tych ryb wystarczy stosunkowo nieduże i niedrogie akwarium słonowodne o pojemności nawet 80–100 l. Jedynym problemem jest bezwzględna konieczność ich regularnego karmienia mrożonym planktonem przynajmniej trzy razy dziennie. Jeżeli może Pan sobie na to pozwolić (ze względów czasowych) to pozostałe aspekty pielęgnacji tych ryb nie powinny stwarzać większych kłopotów.

Koniki morskie można kupić w Polsce w dobrych sklepach zajmujących się akwarystyką morską, ale raczej na zamówienie. Specyfika tych ryb sprawia bowiem, że rzadko która placówka ma je w stałej ofercie. Z ich sprowadzeniem nie ma jednak większych problemów ponieważ są regularnie mnożone w wyspecjalizowanych hodowlach, m.in. we Francji.

Redakcja MA

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button