Wydarzenia

Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK już w marcu!

W dniach 9–10 marca 2019 roku w halach targowych przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie roku kolejny raz zorganizowano Lubelską Wystawę i Targi Zoologiczne ZooPark 2019. Nie jest tajemnicą, że od wielu lat impreza ta ściąga tłumy zwiedzających, z których każdy chce zobaczyć coś ciekawego dla siebie.

Przy wszystkich stoiskach wystawowych tłoczące się całe rodziny z dziećmi, stojące w długich kolejkach, aby zobaczyć zwierzątko lub cokolwiek zakupić. Okazuje się, że taka wystawa to świetny pretekst do handlowania w niedzielę niehandlową.

W strefie akwarystyki największe stoisko wystawowe zorganizował Polski Klub Miłośników Dyskowców. W czterech zbiornikach zaprezentowano dyskowce, w kolejnych trzech inne ryby, a dodatkowo wystawiono terrarium ozdobne. Dyskowce ze swojej hodowli wystawił także w trzech zbiornikach Andrzej Nowicki. Klub Miłośników Tanganiki, który zaprezentował ryby w czterech zbiornikach, był na stoisku wspólnie z firmą Tan-Mal, prezentującą pokarmy dla ryb oraz książkę Pielęgnice jezior Tanganika i Malawi. Małopolskie Stowarzyszenie Akwarystów pokazało na swoim stoisku różnorodne gatunki ryb, Jacek Ambrożkiewicz na stoisku „Gupikowa Laguna” – gupiki odmiany miecz dolny, a Krzysztof Raczkowski – hodowane przez siebie ryby.

W drugiej hali wśród wystawców prezentujących artykuły dla psów i kotów oraz innych zwierząt wystawiła się firma Hobby z ofertą akcesoriów terrarystycznych Exo-Terra oraz akwarystycznych Fluval.

Tekst i fot. Andrzej Kociołkowski

akwa-mania.mud.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button