Artykuły

Natura – nieskończone źródło inspiracji

Aquascaping

Marcin Zając: Natura – nieskończone źródło inspiracji

Aquascaping

Akwarystyką zajmuję się od najmłodszych lat, zaś akwarystyką naturalną od lat piętnastu – za sprawą Takashiego Amano, japońskiego fotografika, projektanta i akwarysty, który rozwinął na świecie akwarystykę naturalną. To właśnie jego aranżacje zrodziły we mnie niesamowitą pasję tworzenia podwodnych ogrodów. Do dzisiaj pamiętam moment, w którym to się zrodziło, kiedy spadło to na mnie jak przysłowiowy grom z jasnego nieba.

Cały czas mam przed oczami akwarium oprawione w japońską muzykę, które trafiło w moje serce i właśnie wtedy wszystko w moim życiu zaczęło się zmieniać w kierunku aquascapingu. Dzisiaj nie wyobrażam sobie dnia bez akwarystyki, gdyż nie potrafię żyć, myśleć, funkcjonować nawet dłuższej chwili bez myślenia o mojej kochanej pasji.

Pomysły na wszystkie aranżacje czerpię z natury, bo tak naprawdę tylko ona zawiera w sobie nieskończoną ilość pejzaży i modeli do naśladowania. W Polsce mam swoje ulubione miejsca, do których wracam, aby podpatrywać i podziwiać przyrodę od nowa. I mimo wieloletnich obserwacji, natura zawsze pokazuje mi coś, czego wcześniej nie dostrzegłem, co przeoczyłem. W ten sposób „podpowiada” mi, co mogę zrobić w kolejnej pracy. Natura to nieskończone źródło inspiracji…

Cały artykuł w pliku PDF lub w numerze Magazynu Akwarium

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button