Video

I Akwarystyczny Spływ Kajakowy (Polish Aquaristic Kayak Trip)

Imprezy akwarystyczne


Imprezy akwarystyczne

W dniach 3–4 czerwca po raz pierwszy odbył się Akwarystyczny Spływ Kajakowy. Organizatorami imprezy, w której wzięło udział ponad 60 osób, byli akwaryści z forum arowana.pl oraz akwariumonline.pl.

Pierwszym punktem spotkania była się prelekcja prof. dr. hab. inż. Romana Kujawy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt. Biologia ryb z rodziny Belotroidae i Cobitidae.
Głównym punktem programu był spływ kajakowy rzeką Krutynia, w malowniczych terenach rezerwatu przyrody wchodzącego w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przez blisko dwie godziny mogliśmy z kajaków obserwować dziką przyrodę oraz zmieniające się krajobrazy.

Nad rzeką Krutynia zorganizowano także konkurs urządzania zbiorników biotopowych, w którym wzięło udział 10 drużyn. Zadaniem było założenie z materiałów znajdujących się na miejscu akwarium jak najbardziej przypominającego naturalne środowisko rzeki Krutynia. Wszystko odbyło się za zgodą Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Ostatnim punktem wspólnie spędzonego dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

I Akwarystyczny Spływ Kajakowy to bardzo udana impreza, podczas której organizatorzy potrafili połączyć elementy wystawy, wypoczynku i turystyki, nauki oraz zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją. Trzeba zaznaczyć, że organizatorom udało się przyciągnąć całe rodziny: wszyscy wspólnie poznawali piękno i przyrodę rzeki Krutynia, a później razem próbowali zamknąć kawałek natury w szklanych zbiornikach. Może właśnie takim sposobem uda się zarazić następne pokolenia akwarystycznym hobby… Wielkie słowa uznania należą się organizatorom, a w szczególności głównemu koordynatorowi Sebastianowi Tułazińskiemu. Takiej imprezy jeszcze nie było!

za: Andrzej Kociołkowski, www.akwa-mania.mud.pl

Przejdź do kanału Andrzej Kociołkowski

Przejdź do kanału Paweł Aquarium

Przejdź do kanału Michał M.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button