Video

I Akwarystyczny Spływ Kajakowy (Polish Aquaristic Kayak Trip)

Imprezy akwarystyczne


Imprezy akwarystyczne

W dniach 3–4 czerwca po raz pierwszy odbył się Akwarystyczny Spływ Kajakowy. Organizatorami imprezy, w której wzięło udział ponad 60 osób, byli akwaryści z forum arowana.pl oraz akwariumonline.pl.

Pierwszym punktem spotkania była się prelekcja prof. dr. hab. inż. Romana Kujawy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt. Biologia ryb z rodziny Belotroidae i Cobitidae.
Głównym punktem programu był spływ kajakowy rzeką Krutynia, w malowniczych terenach rezerwatu przyrody wchodzącego w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przez blisko dwie godziny mogliśmy z kajaków obserwować dziką przyrodę oraz zmieniające się krajobrazy.

Nad rzeką Krutynia zorganizowano także konkurs urządzania zbiorników biotopowych, w którym wzięło udział 10 drużyn. Zadaniem było założenie z materiałów znajdujących się na miejscu akwarium jak najbardziej przypominającego naturalne środowisko rzeki Krutynia. Wszystko odbyło się za zgodą Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Ostatnim punktem wspólnie spędzonego dnia było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

I Akwarystyczny Spływ Kajakowy to bardzo udana impreza, podczas której organizatorzy potrafili połączyć elementy wystawy, wypoczynku i turystyki, nauki oraz zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją. Trzeba zaznaczyć, że organizatorom udało się przyciągnąć całe rodziny: wszyscy wspólnie poznawali piękno i przyrodę rzeki Krutynia, a później razem próbowali zamknąć kawałek natury w szklanych zbiornikach. Może właśnie takim sposobem uda się zarazić następne pokolenia akwarystycznym hobby… Wielkie słowa uznania należą się organizatorom, a w szczególności głównemu koordynatorowi Sebastianowi Tułazińskiemu. Takiej imprezy jeszcze nie było!

za: Andrzej Kociołkowski, www.akwa-mania.mud.pl

Przejdź do kanału Andrzej Kociołkowski

Przejdź do kanału Paweł Aquarium

Przejdź do kanału Michał M.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button