ArtykułyWydarzenia

Akademia Magazynu Akwarium Junior

Wydarzenie akwarystyczne

Akademia Magazynu Akwarium – Junior

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników akwarystyki, terrarystyki i przyrody na trzecią już odsłonę AKADEMII MAGAZYNU AKWARIUM – JUNIOR w Białymstoku. Spotykamy się 17.05.2019 r. z drem Pawłem Czapczykiem, autorem książek, artykułów i fotografii, redaktorem naczelnym Magazynu Akwarium, w Instytutucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. K. Ciołkowskiego 1J ( w holu ), od godz. 12:00.

Zapraszamy na zwiedzanie “Wieżowca Akwarystycznego” oraz wystaw Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy (Muzeum Przyrody) przy (UwB). Spotkanie z naszym gościem godz. 13:00 sala 2003 (I p.).

Wstęp wolny!

Dla wszystkich uczestników – drobne upominki od naszych partnerów.

Akademia Magazynu Akwarium Junior

Pomysł Akwariuszy i Magazynu Akwarium na propagowanie wiedzy o przyrodzie i akwarystyce zaowocował działaniami w samym sercu Mazur – Giżycku. Pasją tą zaraziły się kolejne dzieci: ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku oraz Szkoły Podstawowej w Staświnach.

Tu również pojawił się wyjątkowy gość Adam Karwowski z Muzeum Przyrody w Drozdowie z prelekcją Ryby wód Doliny Narwi oraz prezentacją filmu Piotra Kieszkowskiego Podwodny świat starorzeczy w Dolinie Narwi. Spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, a projekcja filmu przyniosła sporo pytań na temat ukazanych zwierząt i środowiska ich życia.

Uczniowie wraz z nauczycielami w obu szkołach opiekują się akwariami, które zakładali razem z zaprzyjaźnionym akwarystą, dzięki czemu każdego dnia mają możliwość obserwacji wycinka podwodnego świata. Dodatkowo w Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku znajduje się akwarium edukacyjne, ukazujące, jakie zniszczenia mogą dokonać pozostawione śmieci. Uświadamia się w ten sposób dzieciom, że każdego dnia musimy dbać o naszą piękną planetę.

Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom za chęć uczestnictwa w takim sposobie edukacji dzieci.

Tekst i fot. Akwariusze

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close