ArtykułyVideo

Akwarium habitatowe – projekt „Brzeg strumienia”

Akwarium biotopowe

Kamil Hazy: Akwarium habitatowe – projekt „Brzeg strumienia”

Akwarium biotopowe

Dwunastego grudnia 2019 roku wziąłem dzień urlopu, ale już o godzinie szóstej pojawiłem się w moim miejscu pracy. Pracoholik? Nie, zdecydowanie nie! Tego dnia akwarysta. Mam w biurze niewielki zbiorniczek o wymiarach 60 x 30 x 35 cm, który stanowił mieszkanie dla krewetek Neocaridina i był dwuletnim roślinniakiem. Poznałem go na tyle dobrze, że przestał stanowić dla mnie wyzwanie, inspirację i akwarystyczną zachętę. Potrzebowałem zmian.

Jedna z biurowych koleżanek, bez namawiania, przyjęła na siebie zobowiązanie zapewnienia domu krewetkowej familii, a rośliny z istniejącego zbiornika szybko rozeszły się wśród ludzi. Około siódmej trzydzieści miałem więc puste akwarium, osiem godzin na pracę i gotowy plan tego, co chcę zbudować. Zgromadzone wcześniej materiały do aranżacji rozłożyłem na swoim biurku. Zbiornik ustawiłem w dogodnym do prac miejscu. I pod okiem firmowego koleżeństwa zacząłem „zabawę”.

Wystrój i aranżacja Zmiana tła zbiornika z czarnego na „mist” poszła szybko. Czyszczenie szyb z niewielkiej ilości glonów i kamienia również nie stanowiło problemu. Jako że nie wymieniałem starego podłoża, a tylko dosypywałem nowe, musiałem wszystko dobrze wymieszać i odpowiednio „usypać”. Moje nowe akwarium miało w zamyśle przedstawiać brzeg strumienia, a aranżacja została oparta o otoczaki i korzenie.

CAŁY ARTYKUŁ W PLIKU PDF LUB W NUMERZE MAGAZYNU AKWARIUM

Może Cię również zainteresować…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button