ArtykułyWydarzenia

Aquel Aquarium Contest – Nadarzyn 2019

Konkursy akwarystyczne

Aquel Aquarium Contest – Nadarzyn 2019

Podczas trwania tegorocznych targów Animals Days w Nadarzynie została  przeprowadzona trzecia edycja konkursu aranżacji akwariów Aquael Aquarium Contest. W konkursie wzięło udział trzynastu zawodników, którzy mieli do dyspozycji akwarium o wymiarach 60 x 30 x 35 cm  wraz z wyposażeniem. Zbiorniki były aranżowane w piątek w godzinach 11.00–18.00. Niektórzy uczestnicy wykonywali aranżacje zbiorników wyłącznie na miejscu, inni – co dopuszczał regulamin konkursu – wykorzystali wcześniej przygotowane elementy wystroju. Na najlepszych aquascaperów czekały nagrody: za pierwsze miejsce nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł, za drugie miejsce produkty Aquael o wartości 1 500 zł, za trzecie miejsce produkty Aquael o wartości 1 000 zł.

Zbiorniki były oceniane przez jury w składzie: Bogumiła Jankiewicz, Michał Adamek i  Andrzej Kociołkowski. W sobotę w godzinach popołudniowych na  głównej estradzie targów Animals Days zostały ogłoszone wyniki konkursu. Zwyciężyła aranżacja Andrzeja Sobieraja, który w rywalizacji pokonał Patrycję Przygodę oraz Marcina Wnuka.

Trzeba przyznać, że z roku na rok poziom prac konkursowych rośnie. Aranżacje są bardzo ładne oraz skrupulatnie wykonane, z profesjonalnym doborem materiałów oraz roślin. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania oraz podziękowania za trud i zaangażowanie w propagowanie i rozwój tego typu akwarystyki ozdobnej.

Tekst i fot. Andrzej Kociołkowski

akwa-mania.mud.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button