Partnerzy

Krótka historia Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów

Początki istnienia Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów (w skrócie: GSA) sięgają 2006 roku, kiedy to odbyły się pierwsze spotkania zmierzające do utworzenia nowego stowarzyszenia miłośników akwarystyki na Śląsku.

Już na przełomie roku 2006 i 2007 podjęliśmy kroki w celu rejestracji stowarzyszenia, którego nazwa i logo wówczas wybrane pozostają niezmienione po dziś dzień. Wpis do ewidencji stowarzyszeń uzyskaliśmy 14 lutego 2007 roku.

Celem członków GSA było i jest do chwili obecnej propagowanie i rozwijanie akwarystyki poprzez organizację comiesięcznych spotkań, prelekcji, a także wystaw akwarystycznych. Pierwsze cztery samodzielnie zorganizowane wystawy odbyły się w MDK Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Z czasem nasza sztandarowa impreza – Śląski Weekend Akwarystyczny – rozrosła się do tego stopnia, że kolejny V Śląski Weekend Akwarystyczny zorganizowaliśmy w większej hali, o powierzchni 600 m2, zlokalizowanej przy ul. Ceglanej 67. W tym samym miejscu w dniach 10–11 czerwca br. odbędzie się również IX Śląski Weekend Akwarystyczny.

Andrzej Nowicki wręcza nagrody podczas VIII Śląskiego Weekendu Akwarystycznego fot. Andrzej Kociołkowski

Spotkania GSA odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i pasjonatów z wieloletnim stażem. W czasie spotkań odbywa się minigiełda akwarystyczna, wymiana doświadczeń oraz (o czym informujemy zawsze z wyprzedzeniem) prelekcje akwarystyczne.

VIII Śląski Weekend Akwarystyczny, czerwiec 2016 fot. Andrzej Kociołkowski

Więcej informacji na temat spotkań, prelekcji oraz wystaw znajdą Państwo pod adresem: https://www.facebook.com/GornoslaskieStowarzyszenieAkwarystow

Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 3/2017 (163).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close