Wydarzenia

Krótka historia Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów

PARTNER MAGAZYNU AKWARIUM

Andrzej Nowicki wręcza nagrody podczas VIII Śląskiego Weekendu Akwarystycznego fot. Andrzej Kociołkowski
Andrzej Nowicki wręcza nagrody podczas VIII Śląskiego Weekendu Akwarystycznego fot. Andrzej Kociołkowski

Początki istnienia Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów (w skrócie: GSA) sięgają 2006 roku, kiedy to odbyły się pierwsze spotkania zmierzające do utworzenia nowego stowarzyszenia miłośników akwarystyki na Śląsku.

Już na przełomie roku 2006 i 2007 podjęliśmy kroki w celu rejestracji stowarzyszenia, którego nazwa i logo wówczas wybrane pozostają niezmienione po dziś dzień. Wpis do ewidencji stowarzyszeń uzyskaliśmy 14 lutego 2007 roku.

Celem członków GSA było i jest do chwili obecnej propagowanie i rozwijanie akwarystyki poprzez organizację comiesięcznych spotkań, prelekcji, a także wystaw akwarystycznych. Pierwsze cztery samodzielnie zorganizowane wystawy odbyły się w MDK Bogucice-Zawodzie w Katowicach. Z czasem nasza sztandarowa impreza – Śląski Weekend Akwarystyczny – rozrosła się do tego stopnia, że kolejny V Śląski Weekend Akwarystyczny zorganizowaliśmy w większej hali, o powierzchni 600 m2, zlokalizowanej przy ul. Ceglanej 67. W tym samym miejscu w dniach 10–11 czerwca br. odbędzie się również IX Śląski Weekend Akwarystyczny.

Spotkania GSA odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i pasjonatów z wieloletnim stażem. W czasie spotkań odbywa się minigiełda akwarystyczna, wymiana doświadczeń oraz (o czym informujemy zawsze z wyprzedzeniem) prelekcje akwarystyczne.

VIII Śląski Weekend Akwarystyczny, czerwiec 2016 fot. Andrzej Kociołkowski
VIII Śląski Weekend Akwarystyczny, czerwiec 2016 fot. Andrzej Kociołkowski

Więcej informacji na temat spotkań, prelekcji oraz wystaw znajdą Państwo pod adresem: https://www.facebook.com/GornoslaskieStowarzyszenieAkwarystow

Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 3/2017 (163).
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button