ArtykułyWydarzenia

Wawarium.pl – to już rok!

Wawarium.pl – to już rok!

Logotyp Wawarium.pl

A co, jeśli miejsce, którego szukasz, nie istnieje? Znajdź kilka osób poszukujących tego samego i zacznijcie to miejsce budować! Ta myśl leżała u podstaw powstania naszego forum.

Kilka tygodni temu mogliśmy pomyśleć życzenie, zdmuchując pierwszą świeczkę na urodzinowym torcie Wawarium. O czym myśleliśmy?  O tym, żeby Wawarium pozostało miejscem przyjaznym dla młodych adeptów akwarystyki, ale też inspirującym bardziej doświadczonych hobbystów. Miejscem, do którego wraca się z przyjemnością oraz pewnością, że nasze pytania nie pozostaną bez odpowiedzi. Miejscem skupiającym akwarystycznych zapaleńców, potrafiących wspólnie pracować i się bawić.

Rok to niewiele, żeby zbudować coś od podstaw, a jednak już wiosną wzięliśmy udział w akcji „Akwarium dla przedszkolaka”. W maju gotowi byliśmy do udziału w Warszawskich Dniach Akwarystyki, gdzie zaprezentowaliśmy osiem zbiorników, z których dwa uhonorowano miejscem na podium. Drugie miejsce w kategorii „Akwarium ozdobne” zajęło nasze zabytkowe akwarium ramowe, wyposażone w filtr przelewowy, z napowietrzaczem napędzanym silniczkiem od gramofonu.

Ten okruch ożywionej historii na tle supernowoczesnych zbiorników uświadomił nam, że nie da się w pełni zrozumieć i docenić zaawansowanej technologii, wspierającej dzisiejszą akwarystykę, bez świadomości tego, jak ewoluowała ona na przestrzeni lat. Owocem wspólnej pracy forumowiczów jest nasz „Kącik retro”, czyli kolekcja zabytkowych eksponatów związanych z akwarystyką – sprzętów wyszukanych w piwnicach i na strychach, odrestaurowanych, przywróconych do życia. Często są to konstrukcje wykonane w domowych warunkach, absolutnie unikalne. Dowód na to, że ludzie z pasją, dzięki kreatywności i determinacji, znajdą wyjście nawet z sytuacji zupełnego braku dostępności gotowych rozwiązań, umożliwiających rozwijanie ukochanego hobby.

„Ramiaki” mieliśmy okazję zaprezentować również podczas X Śląskiego Weekendu Akwarystycznego, Dni Akwarystyki w Drozdowie i z całą pewnością nie jest to nasze ostatnie słowo.

Wawarium to forum niekomercyjne, tworzone przez forumowiczów, z myślą nich samych. Nie ograniczają nas zatem żadne kontrakty ani zobowiązania wobec sponsorów. Podejmowane przez nas inicjatywy są wyłącznie miarą naszego zapału, przyjemności, jaką daje nam wspólne działanie.

Z radością witamy w naszym gronie zarówno tych, którzy poszukują odpowiedzi na podstawowe pytania, jak i akwarystycznych guru.

Nieistotne, skąd jesteś, czy fascynują Cię akwaria biotopowe, czy ozdobne, czy jesteś zwolennikiem nowinek technicznych, czy też wolisz spokój akwariów z minimalną ilością sprzętu!

Jeśli nadal poszukujesz swojego miejsca w sieci, być może znajdziesz je właśnie na wawarium.pl.

Do zobaczenia!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button