Autorzy

Andrzej Kociołkowski

Autor i Partner Magazynu Akwarium

Andrzej Kociołkowski

Andrzej Kociołkowski akwarystyką zajmuje się praktycznie od dzieciństwa, albowiem już w szkole podstawowej posiadał własne akwarium. W latach sześćdziesiątych XX wieku akwaria były ramowe, a ich mieszkańcami były na ogół gupiki lub mieczyki. Zamiłowanie do akwarystyki wyniósł z domu rodzinnego, gdyż jego ojciec przez wiele lat posiadał akwarium ozdobne.

Po kilkuletniej przerwie wracił do akwarystyki z jeszcze większym zamiłowaniem. Były to lata gdzie wszystkie informacje czerpane były ze słownych przekazów lub z literatury, która była bardzo trudnodostępna dla przeciętnego pasjonata akwarystyki. Właśnie dlatego po kilku latach założył stronę internetową akwa-mania.mud.pl , której celem jest udostępnianie akwarystom wiedzy o rybach i roślinach wodnych. Strona jest jednym z pierwszych kompendiów wiedzy o roślinach wodnych i akwariowych. W późniejszym czasie rozwija się do „internetowej kroniki” wydarzeń i imprez akwarystycznych w Polsce, a także za granicą.

Andrzej Kociołkowski jest autorem pierwszego archiwum polskich czasopism akwarystycznych między innymi kultowego już „AKWARIUM”. Pasja akwarystyczna została połączona z chęcią dzielenia się z innymi akwarystami wiadomościami oraz wiedzą poprzez właśnie Internet. Swoje fotoreportaże przekazuje także bezpłatnie redakcji czasopisma „Magazyn Akwarium”.

Jest mieszkańcem podwarszawskiego Legionowa, gdzie na co dzień pomaga w prowadzeniu sklepu zoologicznego ZOONEMO oraz jest administratorem sklepowej strony internetowej.

W domu posiada zbiorniki akwariowe, słodkowodne i morskie.

Swoją pasję rozwija wraz z żoną Marią, która razem z nim opiekuje się akwariami i zawsze towarzyszy mu w jego akwarystycznych podróżach.
Andrzej Kociołkowski jest aktywnym partnerem Magazynu Akwarium i propagatorem naszego czasopisma.

Andrzej Kociołkowski
Nagroda im. Darka Firleja w pierwszej edycji z 2011 roku w rękach Andrzeja Kociołkowskiego
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button