Anthelia sp.
Rozmieszczenie: zamieszkują tropikalne obszary oceanów: Indyjskiego i Spokojnego.
Opis: tworzą gęste łany składające się z polipów przypominających „kwiaty” osadzone na długiej „łodyżce” (do kilkunastu cm wysokości). Każdy „kwiatek” okolony jest koroną z pierzastych „płatków”. Ubarwienie zmienne od żółtawego po jasnobrunatne.
Odżywianie: koralowce te posiadają zooksantelle i są samowystarczalne pod względem pokarmowym. Poza tym odżywiają się również zawiesiną organiczną rozpuszczoną w wodzie, jednak w akwarium nie wymagają specjalnego dożywiania.
Uwagi: nieskomplikowane w uprawie koralowce miękkie doskonale nadające się do zbiorników początkujących hobbystów. Należy umieszczać je w dość silnym oświetleniu i w umiarkowanym przepływie wody. W dobrych warunkach rosną bardzo szybko, pokrywając skały zwartym łanem.
Rozmnażanie: bardzo łatwe – od rozrośniętej kolonii należy oddzielić grupę polipów i przymocować je np. za pomocą wykałaczki i gumki recepturki do kawałka skały lub sztucznej podstawki, do której wkrótce przyrosną. (ld)
- Pierwsze akwarium morskie23,00 zł
- Zeszyt Akwarystyczny nr 4/2014 (50): Joanna i Paweł Zarzyńscy: Grzybowieńce i koralowce miękkie w akwarium morskim2,94 zł
- Prenumerata Magazynu Akwarium45,00 zł – 218,00 zł
- Magazyn Akwarium nr 10/2010 (99)11,50 zł – 16,50 zł
- Koniki morskie w akwarium2,70 zł
- Pomakantowate w akwarium2,46 zł
- Dźwięki w środowisku wodnym i ich wpływ na zwierzęta żyjące w wodzie2,70 zł
- Morskie akwarium biotopowe – strefa przybrzeżna Bałtyku2,16 zł
- Błazenki2,46 zł
- Sztuka kamuflażu u ryb2,46 zł
- Meduzy w akwarium2,46 zł
- Ślimaki nagoskrzelne2,46 zł
- Ochrona ekosystemu raf koralowych2,46 zł