Autorzy

Kamil Hazy

Autor Magazynu Akwarium

Akwarystą jestem relatywnie krótko. Pierwsze akwarium postawiłem w 2014 roku. Po dzielnym pokonaniu pierwszych błędów nowicjusza, obrałem drogę związaną głównie z jednym konkretnym nurtem, a mianowicie akwarystyką biotopową. Moim nadrzędnym celem stał się dobrostan zwierząt, które mam w zbiornikach i dlatego zanim postawię jakiekolwiek akwarium, muszę mieć pewność, że jest ono „skrojone” pod konkretne potrzeby. Kreowanie zbiorników zgodnie z potrzebami ryb nie oznacza oczywiście rezygnacji z akwariów innych niż biotopowe, stąd nie jestem zamknięty na inne dziedziny akwarystyki.

W 2015 roku po raz pierwszy wystartowałem w międzynarodowym konkursie biotopowym – Biotope Aquarium Design Contest, gdzie zająłem 31 miejsce. Kolejne starty w BADC zaowocowały miejscami 5 (2016), 6 (2017), 14 (2018) i 26 (2019). W roku 2016 wystartowałem w International Biotope Aquarium Contest organizowanym przez Heiko Blehera, gdzie po wygraniu eliminacji online, zostałem zaproszony na finał do leżącego pod Mediolanem, Cassano Magnago. Podczas aranżowania zbiornika na żywo, poznałem znakomitych akwarystów biotopowych, a w samym finale zająłem 4 miejsce.

Biotope Aquarium Contest 2016, Cassano Magnano

Jako, że dzielenie się swoją wiedzą i pasją uznaję za główną zasadę uczestnictwa w „akwarystycznym świecie”, toteż staram się wychodzić z tym, co umiem, do szerokiego grona odbiorców. Regularnie pisuję artykuły do Magazynu Akwarium i udzielam prelekcji na tematy zwiazane z akwarystyką biotopową podczas różnych imprez na terenie Polski.

W trakcie prelekcji w ramach Akademii Magazynu Akwarium 2018. Animals Days, Nadarzyn

Od 2019 roku zaangażowałem się w organizację konkursu biotopowego dla rodzimych akwarystów z finałem na żywo – Polish Biotope Contest (http://polish-biotope-contest.info) Od 2020 roku wystartowałem ze swoim osobistym projektem akwarystycznym – Hazy Aquarium Design (http://www.hazy-biotope.pl), gdzie dzielę się swoimi pracami oraz oferuję swoje usługi w zakresie doradztwa i aranżacji akwariów biotopowych, siedliskowych (habitatowych) i środowiskowych.

Zobacz też:
Polish Biotope Contest 2019 – top 6
Finał Polish Biotope Contest

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button