Artykuły

Projekt Norwegia

Aquascaping

Adam Golik: Projekt Norwegia

Już dość długo nie publikowałem i nie ogłaszałem nic na łamach Magazynu Akwarium, a że sezon ogórkowy ma się ku końcowi albo wręcz już się zakończył, zapraszam do przyjrzenia się mojemu nowemu projektowi aranżacyjnemu. Został on zainspirowany wyjazdem do Norwegii  w poszukiwaniu pięknych lipieni i pstrągów.

Projekt Norwegia powstał na bazie szkła Viv i sprowadza się do akwarium o wymiarach 600 x 300 x 356 mm. Jest to zbiornik ze ściętym przodem i sklejony z myślą o paludarium. Filtrację zapewnia niezawodny Eheim Classic 2213, z kolei oświetlenie stanowi lampa Chihiros LED RGB 60, sterowana wyłącznikiem czasowym, a otrzymana od firmy Aquaray. Całość oprzyrządowania technicznego uzupełnia zamgławiacz. To ostatnie urządzenie stało się jakiś czas temu bardzo modne i bywa często dziś używane przez aquascaperów z całego świata.

Na dekoracje składają się skały Scenery Stone oraz kilka samodzielnie przeze mnie zebranych korzeni. Wystroju dopełnia piasek La Plata od Aqua Desing Amano oraz zestaw mchów i innych cieniolubnych roślin wodnych. Nie będę tutaj wymieniał konkretnych gatunków. Dlaczego? Albowiem każdy z nas ma nieco inne wyobrażenia i preferencje dotyczące wystroju i użycia przedstawicielek królestwa flory – zatem przy tworzeniu własnych projektów pozostawiam każdemu zupełną swobodę i otwarte pole do działań według wskazań wyobraźni.

Cały artykuł w pliku PDF lub w numerze Magazynu Akwarium

Może Cię również zainteresować…

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button