Artykuły

Kamil Hazy: Akwarium biotopowe na piątkę

AKWARYSTYKA BIOTOPOWA

Akwarium biotopowe na piątkę

Fragment artykułu: Kamil Hazy: Akwarium biotopowe na piątkę

Zakładając swoje pierwsze akwarium, typowy akwarysta zwykle uważa, że posiada wiedzę wystarczającą do prowadzenia zbiornika określanego jako „akwarium ogólne”. I nic ponad to.
Przekonanie to wynika głównie z największej popularności tego typu zbiorników, ale również z pewnego rodzaju sentymentu: otóż nasi rodzice, dziadkowie, znajomi – wszyscy oni praktycznie zaczynali tak samo…

Mając w głowie pierwsze fascynujące wspomnienia związane z akwarystyką, podświadomie kopiujemy to, co wywarło na nas wówczas wrażenie. Niestety, często prowadzi to do powielenia błędów, które popełniali inni, zanim odnaleźli swoją drogę akwarystyczną. Dopiero kiedy coś zaczyna się psuć, efekty nie zaspokajają naszych pragnień, a obrazy nie do końca pasują do wspomnień, sięgamy do poradników i szukamy szerszej wiedzy. Niektórzy z nas czytają książki, ale większość, zwłaszcza akwarystów młodego pokolenia, szuka pomocy w Internecie. Napotykamy wtedy na ogrom informacji. Część z nich jest dobra, część niestety zła i prowadząca do jeszcze większych problemów. Dzisiaj jednak nie będę pisał o tym szerzej.

[Pełny tekst publikacji w wydaniu drukowanym lub pliku cyfrowym wydania]

Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 3/2017 (163).
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button