Artykuły

Kamil Hazy: Aranżacja światłem

AKWARYSTYKA BIOTOPOWA

Oświetlenie akwarium

 

Fragment artykułu: Kamil Hazy: Aranżacja światłem. Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 5/2017 (165).

 

Odpowiednie oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów składowych, dzięki którym zapewniamy poprawne funkcjonowanie naszego akwarium.
Światło jest niezbędne do życia dla wszystkich organizmów roślinnych oraz pełni ważną rolę w życiu organizmów zwierzęcych.
Napisano już setki artykułów na temat kryterium ilości i jakości oświetlenia stosowanego w akwarystyce, niezbędnego po to, aby osiągnąć założony cel, jakim jest utrzymanie roślin w doskonałej kondycji. Niniejszy artykuł nie będzie o tym traktował, gdyż w dostępnym piśmiennictwie (także na łamach Magazynu Akwarium) znajdziemy wystarczająco dużo informacji, które pozwolą nam wybrać najkorzystniejszą drogę. Swoim tekstem chciałbym otworzyć inne drzwi i zaciekawić czytelników spojrzeniem na oświetlenie akwarium w nieco inny sposób. Dla tych, którzy mnie znają, wiadome jest, iż staram się dążyć do jak najwierniejszego odwzorowania środowiska naturalnego konkretnych ryb i roślin, jednak nie chciałbym, aby artykuł był postrzegany jedynie przez ten pryzmat. Aranżowanie światłem może być z powodzeniem użyte bowiem także w zbiornikach roślinnych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button