Artykuły

Kamil Hazy: Aranżacja światłem

AKWARYSTYKA BIOTOPOWA

Oświetlenie akwarium

Fragment artykułu: Kamil Hazy: Aranżacja światłem. Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 5/2017 (165).

Odpowiednie oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów składowych, dzięki którym zapewniamy poprawne funkcjonowanie naszego akwarium.
Światło jest niezbędne do życia dla wszystkich organizmów roślinnych oraz pełni ważną rolę w życiu organizmów zwierzęcych.
Napisano już setki artykułów na temat kryterium ilości i jakości oświetlenia stosowanego w akwarystyce, niezbędnego po to, aby osiągnąć założony cel, jakim jest utrzymanie roślin w doskonałej kondycji. Niniejszy artykuł nie będzie o tym traktował, gdyż w dostępnym piśmiennictwie (także na łamach Magazynu Akwarium) znajdziemy wystarczająco dużo informacji, które pozwolą nam wybrać najkorzystniejszą drogę. Swoim tekstem chciałbym otworzyć inne drzwi i zaciekawić czytelników spojrzeniem na oświetlenie akwarium w nieco inny sposób. Dla tych, którzy mnie znają, wiadome jest, iż staram się dążyć do jak najwierniejszego odwzorowania środowiska naturalnego konkretnych ryb i roślin, jednak nie chciałbym, aby artykuł był postrzegany jedynie przez ten pryzmat. Aranżowanie światłem może być z powodzeniem użyte bowiem także w zbiornikach roślinnych.

     Zamawiam prenumeratę           Zamawiam ten numer            Zamawiam ten artykuł     
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close