Magazyn AkwariumWydarzenia

Magazyn Akwarium nr 1/2022 (191)

Akwarystyka - Terrarystyka - Oczko wodne

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!
Dziękujemy za liczne głosy wsparcia i kierowane do nas krzepiące opinie, jak ważną rolę w waszym życiu odgrywa mA. Tym bardziej cieszymy się razem z Wami i licznymi firmami akwarystycznymi oraz sponsorami, że u progu roku 2022 Magazyn Akwarium ma się dobrze i nadal będzie wychodzić drukiem w niezmienionej postaci i cenie (mimo niepewnej sytuacji pandemicznej na świecie i drastycznego wzrostu cen papieru w Polsce).

Zmiana w przypadku jedynego ogólnoakwarystycznego czasopisma polskiego dotyczy sposobu dystrybucji: najpewniejszym i w zasadzie jedynym sposobem, by szybko i regularnie otrzymywać treści przez nas publikowane, jest zamówienie prenumeraty bądź zakup poszczególnych egzemplarzy w sklepie internetowym na stronie magazynakwarium.pl.

Kolejne numery mA będą ukazywać się w trybie: kwiecień/maj, czerwiec/lipiec, sierpień/wrzesień, październik/listopad, grudzień/styczeń. 

A co proponujemy w bieżącym wydaniu? Z pewnością nie lada gratkę dla miłośników akwarystyki biotopowej: znakomicie przez Was przyjmowany Alexey Malyshev omawia pstrągi potokowe, a wyczerpująca relacja z najbardziej prestiżowego konkursu biotopowego na świecie BAC 2021 przynosi znakomite wieści o zwycięstwach między innymi naszych rodaków (Magdaleny Szubskiej i Alka Halczuka). Nie będą zawiedzeni również zwolennicy akwarystyki naturalnej: oto młody i zdolny, a już przecież utytułowany Łukasz Ciszkowski na przykładzie konkretnych prac pokazuje swoją drogę aquascapera.

Właściciel firmy Juwel Polska, Krzysztof Gawałek, mówi o rynku akwarystycznym i nowinkach technologicznych, ale przede wszystkim o wartościach, jakie w młodych i wstępujących pokoleniach mogą zostać zaszczepione właśnie poprzez nasze piękne hobby. Małgorzata Tarczyńska radzi, jak uprawiać jedną z najciekawszych roślin trawnikowych – Micranthemum Monte Carlo, a na pytanie, jakie grzałki i systemy grzewcze stosować w różnych typach zbiorników, odpowiada materiał adresowany głównie do początkujących akwarystów. 

Hubert Zientek występuje tym razem w podwójnej roli: felietonisty mówiącego o źródłach swej pasji oraz popularyzatora zapraszającego do bliższego zapoznania się z pielęgniczką kratkowaną. Z kolei Lechosław Łątka w materiale okładkowym profesjonalnie prezentuje prawie nieznanego hobbystom endemita z Tanganiki – Chalinochromis cyanophleps.

Życzę wszystkim dobrej lektury!

Paweł Czapczyk
redaktor naczelny

Spis treści Magazyn Akwarium czasopismo 1/2022

ARTYKUŁY

AKWARYSTYKA BIOTOPOWA
Biotope Aquarium Contest 2021 – nowe spojrzenie na świat natury

AQUASCAPING
Od amatorskiego akwarium do mistrzostwa w aquascapingu: Łukasz Ciszkowski

RYBY – AMERYKA POŁUDNIOWA
Hubert Zientek
Pielęgniczka kratkowana (Dicrossus filamentosus) – mała szachownica w akwarium

ROŚLINY AKWARIOWE
Małgorzata Tarczyńska
Micranthemum Monte Carlo

PODSTAWY AKWARYSTYKI
Ogrzewanie wody w akwarium

ROZMOWY MA
Przyszłość akwarystyki jest w naszych rękach – rozmowa z Krzysztofem Gawałkiem

RYBY – AFRYKA
Lechosław Łątka
Chalinochromis cyanophleps – nowy opisany gatunek z jeziora Tanganika

AKWARYSTYKA BIOTOPOWA
Alexey Malyshev
Pstrąg potokowy w rzece Shingarka

FELIETON
Hubert Zientek
„Proakwarystyczni” rodzice, czyli wsparcie nie do przecenienia

STAŁE RUBRYKI
Aktualności
Produkty – nowości na rynku

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button